
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Négy személy – köztük egy kisgyerek – sérült meg hétfőn kora délután az E578 jelzésű európai úton, Marosfő vaslábi kijáratánál történt balesetben. Egy nő a roncsok közé szorult.
2022. január 24., 14:252022. január 24., 14:25
2022. január 25., 18:532022. január 25., 18:53
Hargita megyei közúti balesethez riasztották hétfőn kora délután a rendőrséget, a tűzoltóság műszaki mentőit, a rohammentőket, valamint a mentőszolgálatot.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Marosfő Vasláb felőli kijáratánál történt ütközésben a megyei tűzoltóság gyorsjelentése szerint négy személy – három felnőtt és egy kisgyerek – sérült meg, egy nő a roncsok közé szorult, őt a gyergyószentmiklósi műszaki mentők próbálják kiszabadítani.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Három sérültet – az egy év körüli kisgyereket, édesanyját és egy nőt – helyszíni ellátásukat követően a megyei mentőszolgálat, míg egy férfit a rohammentő-szolgálat szállított a gyergyószentmiklósi kórházba.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint három jármű ütközött az európai úton. Egy 38 éves nő és a 8 hónapos baba fejsérüléseket, egy 59 éves férfi lábtörést, míg egy 58 éves nő többszörös sérüléseket, valószínűsíthetően bordatöréseket szenvedett. Valamennyi sérült eszméleténél volt kórházba szállításukkor.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 27 éves fenyőkúti férfi miközben személygépkocsijával Gyergyószentmiklós irányába haladt Marosfőn keresztül, nekiütközött egy másik autónak, amelyet egy 33 éves, csíkszeredai férfi vezetett. A baleset következtében a csíkszeredai férfi által vezetett gépjármű összeütközött egy harmadik autóval, amelyet egy 58 éves sepsiszentgyörgyi férfi vezetett.
A baleset során öt személy, a csíkszeredai és sepsiszentgyörgyi sofőr és három utasuk megsérültek, mindegyiküket a gyergyószentmiklósi kórházba szállítottak orvosi ellátásra. A balesetben érintett sofőrök egyike sem volt ittas az történtek idején. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
szóljon hozzá!