
Székelyudvarhelyen jegyezték be a legtöbb újszülöttet 2017 első felében. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Negatív természetes szaporulatot jegyeztek az év első felében Hargita megyében - derül ki a megyei statisztikai igazgatóság adataiból, amelyet az Agerpres szemléz.
2017. november 27., 16:482017. november 27., 16:48
Az intézmény vezetője, Abos Mária szerint
Vidéki környezetben még mindig több gyerek születik, mint városon. Míg vidéken ezer lakoshoz mérten 4,66 gyerek született, városon ez az arány 3,89.
A statisztikákból az is kiderült, hogy az újszülöttek 59 százalékának 29 évesnél fiatalabb édesanyja van, nyolc százalékukat 15 és 19 év közötti nők szülték, egy gyerek édesanyja 15 évesnél fiatalabb. A csecsemők 30 százaléka házasságon kívül született.
2017 első felében összesen 665 házasságot anyakönyveztek, 9,7 százalékkal többet, mint előző év ugyanezen időszakában. A válások száma 168 volt, 9,9 százalékkal alacsonyabb az arány, mint tavaly.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
szóljon hozzá!