Fotó: Kiss Bence
Málnásfaluban és Bereckben nyílt meg szerdán délelőtt az a két távmunkaközpont, mely a Humánerőforrás Fejlesztési Operatív Programból finanszírozott Telework pályázat keretében jött létre. A központ legfontosabb célja a községek XXI. századivá való alakítása.
2010. március 24., 15:252010. március 24., 15:25
2010. április 07., 19:232010. április 07., 19:23
Fotó: Kiss Bence
Mindkét központ átadásán jelen volt Henning László, a Kovászna Megyei Tanács alelnöke, aki megnyitóbeszédében az intézmény fontosságát hangsúlyozta. A megyei tanács közleménye szerint a két távmunkaközpont a községek fejlesztését célozza meg, hiszen mint azt Henning is kiemelte az infrastruktúra mellé jó szakemberekre is szükség van. „Ez egy olyan lehetőség, amelyet a helybélieknek ki kell használniuk, hiszen ingyenesen lehet elsajátítani olyan tudást, amelyre a mai világban szükség van” – hangsúlyozta Henning László. Málnás község polgármestere Kasléder József a falut méltatta, kiemelve, hogy a hely nagy gazdasági és turisztikai potenciállal rendelkezik, a telework központ pedig fontos lépés ezek kiaknázásában.
Fotó: Kiss Bence
A megnyitón jelen volt Kelemen Tibor, a Kovászna Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség osztályvezetője is, aki elmondta, Romániában még gyerekcipőben jár a távmunka, holott Európában már nagy hagyományai vannak. „A pályázatban egy olasz konzultáns cég is részt vesz, ők a tapasztalok átadásában segíthetnek, hiszen a cél az, hogy a 3 év lejárta után ezek a központok életképesek maradjanak” – mutatott rá Kelemen Tibor. A program 3 éves, összköltségvetése 10 341 600 lej, ebben Kovászna Megye Tanácsa és aKovászna Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség partnerként vesz részt a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség nyertes pályázatában. A projektben részt vesz még Brassó, Maros, Fehér és Hunyad megye, valamint egy olaszországi konzultáns cég. A hat megyéből összesen 792 munkanélküli vesz részt tanfolyamokon.
A Kovászna megyei tanács fenntartásában működő intézményt az elmúlt évtizedben Gáj Nándor vezette, helyét Szőke Zsolt vette át május 5-én, hétfőn. A Művészeti Népiskola új igazgatója a turizmus és kultúra közötti kapcsolatok erősítésére fókuszálna.
Két fiatal próbált meg eliszkolni a rendőrök elől Málnáson: az egyik kvaddal, a másik krosszmotorral. Menekülési kísérletüket figyelmeztető lövések szakították félbe.
Háromszéki zsidók százait ragadták el Sepsiszentgyörgyről 1944 tavaszán, 81 évvel ezelőtt. Május 5-én a helyi közösség emlékezett meg a holokauszt áldozatairól, köztük 52 gyerekről, akiknek síremlékénél ma örökzöldek magasodnak.
Benke László költő, író lesz a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület és Népfőiskola vendége május 5-én, hétfőn 17 órától A Hét Krajcár Könyvkiadó vezetője Virágok a roncstársadalomra címmel tart irodalmi estet.
A vasárnapi elnökválasztáson Kovászna megyében is egyértelmű fölénnyel (61,87 százalékkal) nyert Crin Antonescu, az Állandó Választási Hatóság (AEP) által hétfőn közzétett, százszázalékos feldolgozottságú adatai szerint.
Négy olyan esetről érkezett bejelentés a Kovászna megyei rendőrséghez szombaton, amelyek a választási szabályok megsértésének gyanúját vetik fel.
Habár a várakozásokhoz képest kissé kevesebb szurkoló érkezett a szombaton este záruló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságra Sepsiszentgyörgyre, a 2025-ös esztendő legnagyobb romániai sporteseményéből sok tanulságok lehet levonni a jövőre nézve.
Szerda este hét személy sérült meg a kökösi útelágazásnál történt balesetben. A forgalom több órára megbénult.
Közúti baleset nehezíti a forgalmat a 11-es országúton, Kökösnél – adta hírül a Kovászna megyei rendőrség szerdán este.
Nagyon várja már Sepsiszentgyörgy kerékpáros közössége, hogy teljes hosszában elkészüljön az Olt menti bicikliút, ahol zavartalanul, biztonságosan közlekedhetnének. Úgy látszik, ezt – egyelőre – több okból sem lehet maradéktalanul megvalósítani.
szóljon hozzá!