
Fotó: Veres Nándor
Folyamatban van a következő tanévi Hargita megyei beiskolázási terv elkészítése, melynek egyik nagy újdonságát az ősszel induló előkészítő osztályok jelentik.
2012. január 11., 15:402012. január 11., 15:40
2012. január 11., 18:592012. január 11., 18:59
Ferencz S. Alpár Hargita megyei főtanfelügyelő elmondta, a héten még egyeztetnek a középiskolákkal a tervezett osztályok ügyében, jövő héten pedig véglegesítik a tervezetet.
A következő tanévi beiskolázási terv egyik nagy újdonságát az ősszel induló előkészítő osztályok jelentik. A főtanfelügyelő közölte, az iskolák alárendeltségeiben jelennek meg ezek az osztályok, a helyszín azonban településenként változó, van, ahol az óvodákban, és van, ahol az iskolákban helyezik el ezeket az osztályokat.
Másik újdonság, amelyről a főtanfelügyelő beszámolt, hogy lazult kissé a középiskolai osztályok létszámára vonatkozó szabály. Míg korábban kötelező módon harmincas osztályokat kellett tervezni, addig idén 28 diákkal induló osztályokat is megengednek. Ez sokkal nagyobb tervezési lehetőséget nyújt, és könnyebben beleférünk a megyei diáklétszám nyújtotta lehetőségekbe – értékelte a főtanfelügyelő, aki jövő hétre ígért konkrét számokat a beiskolázási tervvel kapcsolatosan.
Több előadó gondolatait ismerhetik meg az érdeklődők pénteken és szombaton Gyergyószentmiklóson a FeltöltŐ előadás-sorozaton: Ács Zoltán, Lackfi János, Czikó László és Schäffer Erzsébet előadásai mellett Eperjes Károly színművész estje zárja a sorozatot.
A 12 éve elhunyt költő, Rafi Lajos életét és munkásságát idézi meg verseken, interjúkon, személyes visszaemlékezéseken keresztül egy új emlékkötet. A megkalapált csoda című könyv bemutatóját november 7-én a Tarisznyás Márton Múzeumban tartják.
Ismét megjelentek olyan gyanús emberek Gyergyószentmiklóson, akik jótékonysági célokra hivatkozva vagy különféle termékeket és szolgáltatásokat kínálva kopognak be a helyiekhez, megtévesztő szándékkal – figyelmeztet a város önkormányzata.
Ferenczi Attila iskolaigazgató, író előadására hív az Itthon közösen a holnapért Egyesület és a Szent István Plébánia. Az előadás címe: Salamon Ernő titokzatos élete, halála és utóélete (Egy költő, akinek a nevét egy iskola viseli).
Vízelvezető csatornába szorult egy ló kedden Maroshévízen. A tűzoltók a helyi polgármesteri hivatal markológépével emelték ki a sáros állatot szorult helyzetéből. Ugyanezen a napon a tűzoltók egy fán rekedt macskát is megmentettek.
2022 tavaszán tartották az utolsó próbákat és előadásokat a gyergyószentmiklósi művelődési házban, azóta pedig „hajléktalanná” vált a város kulturális élete. Jövőre – akár saját forrásból is, de – el szeretnék kezdeni az épület belső felújítását.
Bár év elején megállapodtak arról, hogy elköltöztetik a szuvenírárusok bódéit a Békás-szoros egyik legszűkebb részének számító Pokol tornácáról, a standok azóta is zavartalanul működnek a kőomlásveszélyes útszakaszon.
November elsejétől tervezték újraindítani a fizetős parkolási rendszert Gyergyószentmiklóson, de technikai okok miatt pár hetes csúszás várható. A város addig nem szed parkolási díjat – az autósok ingyenesen használhatják a kijelölt parkolóhelyeket.
Több mint két év szünet után újra van iskolaorvosa Gyergyószentmiklósnak: dr. Kiss-Tróznai Zsuzsanna szeptembertől felügyeli a város több mint 3400 gyermekének egészségét.
Négy kiskorút ápolnak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a hétfő esti, Gyergyóalfalu környékén történt súlyos közlekedési baleset után.
szóljon hozzá!