
Fotó: Kelemen Hunor/Facebook
Az RMSZ parlamenti képviselői nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását – jelentette be szerdán Kelemen Hunor szövetségi elnök.
2026. június 17., 14:292026. június 17., 14:29
2026. június 17., 15:202026. június 17., 15:20
A szövetségi elnök az RMDSZ parlamenti frakcióinak ülése után nyilatkozott az újságíróknak.
Tájékoztatása szerint „szinte egyöntetűen”, egy tartózkodás mellett úgy döntöttek, hogy
– számolt be az Agerpres.
Kelemen rámutatott arra is, hogy ami jelenleg történik, az nem Romániáról szól, hanem különböző pártok és pártokon belüli csoportok harcolnak egymással.
– tette hozzá.
Az RMDSZ elnöke azt is közölte, hogy Adrian Veșteának szerinte nem kellene elfogadnia a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) támogatását, „bármennyire is miniszterelnök kíván lenni”. „Még egy dolgot leszűrtem, és ez a folyamat már egy jó ideje megfigyelhető: megpróbálják (...) tisztára mosni az AUR-t, hogy kormányzati szempontból vállalható legyen” – jelentette ki, hozzátéve, ebbe az irányba vinne az is, ha Veștea elfogadja az AUR szavazatait.

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
szóljon hozzá!