
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A háromszéki utakon kábítószer hatása alatt, jogosítvány nélkül vezető, továbbá a vérmintavételt megtagadósofőrök akadtak a rendőrség hálójába.
2023. július 25., 19:182023. július 25., 19:18
Szombatra virradóra a közlekedésrendészetiek Sepsiszentgyörgyön, az 1918. December 1, utcában állítottak meg ellenőrzés céljából egy gépkocsit.
Az ügyben tudatmódosító szerek hatása alatti vezetés miatt indult eljárás.
Szombaton reggel 5 óra 50 perc körül a kézdivásárhelyi rendőrök a Kanta utcában állítottak meg egy 40 éves férfi által vezetett autót.
A férfit 24 órára őrizetbe vették, az ügyben jogosítvány nélküli vezetés és vérmintavétel megtagadása miatt indult ellene eljárás.
Ugyancsak szombaton 19 óra körül a radarozó rendőrök egy Csernátonból Kézdivásárhely irányába 141 kilométer óránkénti sebességgel száguldó gépkocsit állítottak meg. Az igazoltatáskor kiderült, hogy a 39 éves sofőr jogosítványa fel volt függesztve. Az ügyben engedély nélküli autóvezetés miatt folyik vizsgálat.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.
Az Ilie Bolojan vezette „progresszív kormány” képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll az indítványban.
Az ünnepi időszakra készülve minden élelmiszergyártót leellenőriz a szakhatóság, az utakon a rendőrséggel próbálják kiszűrni az illegális álltaszállítmányokat, és a disznóvágások miatt hétvégére is kiterjesztik a hús bevizsgáltatásának lehetőségét.
Körülbelül 250 tonnás sziklát robbantottak fel szerda délelőtt a Maros völgyében, ugyanis az veszélyt jelentett a 15-ös országúton áthaladókra.
Világpolitikai kitekintésben kiszámíthatatlan a jövő – jelentette ki Lázár János magyar építési és közlekedési miniszter szerdán Sepsiszentgyörgyön. A Lázárinfó a szokásos formában zajlott: a miniszter vállalta, hogy válaszol minden neki feltett kérdésre.
Majdnem húsz éve kezdték el, azóta közösségteremtő hagyománnyá nőtte ki magát. A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájában hétszáz koszorút készítettek adventre.
szóljon hozzá!