
Eredmények az óvások előtt. Kismértékben változott
Fotó: Pál Árpád
Hargita megyében az óvások után a vizsgázók 62,63 százalékának sikerült hatos feletti átlagot elérnie az érettségin. Udvarhelyszéki iskolaigazgatót kérdeztünk arról, hogy miként vélekednek a diákok teljesítményéről. Mint kiderült, még mindig a román nyelv és a matematika jelenti a legnagyobb kihívást.
2017. július 11., 18:212017. július 11., 18:21
A szakérettségin kimagaslóan teljesítettek a Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskola vizsgázói, az általános tantárgyakból pedig megfelelő eredményeket értek el – véli Porshe Éva, az intézmény vezetője. A diákok nem panaszkodtak a tételek miatt, de az eredményeket megfigyelve
A székelykeresztúti Orbán Balázs Gimnáziumban is hasonló problémákkal néztek szembe. A 2017-es végzősök átmenési aránya 82,60 százalék, míg az összes vizsgázóé 77,36 százalék – mondta el Demeter Levente, az intézmény vezetője, hozzátéve, hogy reményei szerint az őszi vizsgákkal legalább 90 százalékosra ugrik az arány.
Megyeszerte a második legjobb, 96,55 százalékos átmenési aránnyal a székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógiai Líceum büszkélkedhet. Az intézmény vezetője, Popa Gabriella örömmel újságolta, hogy az iskola 58 végzőse közül 17-en írtak 9-es feletti átlagot, míg az első helyen végzett csíkszeredai Márton Áron Gimnázium 178 diákjából 18-an, ugyanakkor a legrosszabbnak számító 6-os és 7-es közötti átlagja csupán két diáknak volt. Sok volt a 10-es részeredmény is, mind a nyelvekből, mind matematikából. Az elmúlt évben is hasonlóan teljesítettek a pedások, a pótérettségi után pedig 100 százalékos volt az átmenési arány, az igazgatónő reméli, idén is így lesz. Amikor a jó eredmények titkáról faggattuk, azt mondta,
Szakács Paál István, a Bányai János Szakközépiskola igazgatója elmondta, hogy bár az elmúlt évhez képest javulás fedezhető fel, mégis nagyon kicsi az iskolában az átmenési arány, csupán 22 százalékos. Negyven végzősüknek mindössze egyharmada iratkozott fel az érettségire.
A következő tanévben a ROSE (Romanain Secondary Education Project) program segítségével komoly felkészítőket tartanak majd. A diákokat kimozdítják megszokott környezetükből, és
A szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola igazgatója, Jimon Mircea bevalotta, hogy sokkal jobb eredményekre számított: az iskola 27 diákja iratkozott a vizsgára s mindössze 12 százalékos az átmenési arány. Azt is megtudtuk, hogy többeknek az óvások után emelték meg a vizsgajegyét. Leginkább a már említett román nyelv és irodalom, illetve a matematika okozott gondot.
Egyébként az őszi pótvizsgán még változhatnak az arányok, erre az elmúlt években is volt példa – tette hozzá.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték szombaton a câmpinai Vasile Lascăr Rendőrképző Iskola egyik alkalmazottját, akit egy diák ellen elkövetett nemi erőszak kísérletével gyanúsítanak.
A szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagyrészére, köztük a székelyföldi megyékre is.
Ugyan korlátozottak a lehetőségek azok számára, akik hétvégén már szeretnének sízni Székelyföldön, de érdemes figyelni a sípályák honlapjait, mert az éjszakák egyre hidegebbek és a hóágyúk éjjel-nappal dolgoznak.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
szóljon hozzá!