A legnagyobb sztárokhoz hasonlóan töltötte meg egy szerzetes Budapesten a Papp László Sportarénát – adták hírül a Dévai Szent Ferenc Alapítvány létrejöttének 25. évfordulójáról szóló beszámolók. Kétszer töltöttük meg az arénát! – újságolták az udvarhelyszéki résztvevők.
2018. szeptember 19., 17:492018. szeptember 19., 17:49
2018. szeptember 19., 22:032018. szeptember 19., 22:03
Fotó: Thalter Tamás
A legnagyobb sztárokhoz hasonlóan töltötte meg egy szerzetes Budapesten a Papp László Sportarénát – adták hírül a Dévai Szent Ferenc Alapítvány létrejöttének 25. évfordulójáról szóló beszámolók. Kétszer töltöttük meg az arénát! – újságolták az udvarhelyszéki résztvevők.
2018. szeptember 19., 17:492018. szeptember 19., 17:49
2018. szeptember 19., 22:032018. szeptember 19., 22:03
Fotó: Thalter Tamás
Nem tudnák rangsorolni, hogy a koncerteste, az országházi látogatás, a dunai hajókázás, a Margit-sziget száz csodája vagy a máriaremetei búcsú és piknikezés, az együttlét öröme lesz-e a legemlékezetesebb számukra. A nevelők az összefogást emelték ki – legyen szó a több mint félezer gyermek és kísérőik elszállásolásáról, utaztatásáról, étkeztetéséről vagy a programokon való együttes részvételről.
Fotó: Thalter Tamás
Óriási családi kör
A huszonöt éves alapítvány és a tízéves Jobb velünk a világ! rendezvény családok évében tartott programsorozata a nem klasszikus családban élőkre is felhívta a figyelmet. Az ünneplésre érkezőket családok fogadták be. Mihály Annától, az oroszhegyi Tamási György Szeretetház vezetőjétől megtudtuk, első közös programjuk az arénában tartott „osztályfőnöki óra” volt.
Az alapítvány gyermekeit, valamint a budapesti és környékbeli iskolákból összesereglett diákokat Csaba testvér, a Nemadomfel Együttes, Fábry Kornél atya, a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkárságának vezetője és más neves meghívottak buzdították.
Fotó: Thalter Tamás
Szeretet- és élményözön
Este minden résztvevőt meghatott a telt házas jótékonysági koncert látványa.
Fotó: Thalter Tamás
Az est házigazdája, Csaba testvér névre szólón is hálát mondott a támogatóknak, segítőknek, nevelőknek és neveltjeiknek, akik nagycsaládokat alkotva már munkatársaik is.
Másnap az Országházban Kövér László házelnök köszöntötte a „rendkívüli ülés” gyermeknépét. Révész Máriusz képviselővel interaktív módon tapasztalhatták meg a törvényhozás mikéntjét. Aztán négy sétahajóról adtak szerenádot a fővárosnak. Ajándék volt az ott elfogyasztott ebéd, valamint a bringóhintózás, fagyizás és megannyi élmény a Margit-szigeten.
Fotó: Thalter Tamás
A máriaremetei csodálatos búcsús misén az erdélyi házak gyermekei is bemutatkoztak. Olyanok is, akik az alapítványi táborokon és a somlyói búcsún túl nem jártak. Szerencsésen hazaért a sokaság, és köszönetük mindazoknak szól, akik tesznek érte, hogy jobb legyen a világ.
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Fotó: Thalter Tamás
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!