
Csibában is nagy szükség van a földgázra. Idén még nem kezdődik el a munka
Fotó: Pinti Attila
A kiviteli tervek elkészítésének éve lesz az idei a Csíkszereda peremvidékén, Csibában, Szécsenyben és Agyagfalván szükséges gázhálózat-építés számára. A beruházás költségeinek jelentős részét a városnak kell biztosítania.
2025. február 20., 12:302025. február 20., 12:30
Három éve, 2022-ben nyert támogatást az Anghel Saligny programtól a Forest Önkormányzati Fejlesztési Egyesület, amelynek Madéfalva, Csíkcsicsó és Csíkrákos mellett Csíkszereda is tagja, a város peremvidékén szükséges földgázhálózat kiépítésére. Csiba, Szécseny és Agyagfalva lakói számára ez a hiányzó infrastruktúra kialakításának egyik fontos lépése lesz, ha elkészül.

Noha a város részéről is jelentős hozzájárulásra van szükség, Csíkszereda így is bevállalja a földgázhálózat bővítését annak érdekében, hogy ez a peremterületekre, így Csibába és Szécsenybe is eljusson. A tervek jövőben készülnek el.
Mivel a több mint 24 millió lejes igénylés csak egy részét, áfával együtt 17,2 millió lejt hagyták jóvá támogatásként, az eltelt időszakban már nyilvánvalóvá vált, hogy Csíkszereda részéről is egy erőteljes hozzájáruláshoz lesz szükség a beruházás költségeinek fedezése érdekében.
A tanulmányt tavaly tervezték elfogadni, és mint Korodi Attila polgármestertől megtudtuk, decemberben a tervező ezt el is elkészítette, de mivel év végén a minimálbér, illetve az építők adókedvezménye is változott, ezért a teljes értékbecslést módosítani kellett.
A városvezető arról is tájékoztatott, hogy folyamatban van a szakhatósági engedélyek beszerzése az építkezéshez, és idén ősszel készülhet el a kiviteli terv, amelynek alapján az építkezési engedélyt ki lehet adni. A gázhálózat építése így várhatóan jövőben kezdődhet el.
A fogyasztók számára a telekhatárokig fektetik le a gázvezetéket, a beruházás tartalmazza majd a fogyasztásmérők felszerelését is.
Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.
Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.
A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.
Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.
Az Ilie Bolojan vezette „progresszív kormány” képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll az indítványban.
Az ünnepi időszakra készülve minden élelmiszergyártót leellenőriz a szakhatóság, az utakon a rendőrséggel próbálják kiszűrni az illegális álltaszállítmányokat, és a disznóvágások miatt hétvégére is kiterjesztik a hús bevizsgáltatásának lehetőségét.
Körülbelül 250 tonnás sziklát robbantottak fel szerda délelőtt a Maros völgyében, ugyanis az veszélyt jelentett a 15-ös országúton áthaladókra.
Világpolitikai kitekintésben kiszámíthatatlan a jövő – jelentette ki Lázár János magyar építési és közlekedési miniszter szerdán Sepsiszentgyörgyön. A Lázárinfó a szokásos formában zajlott: a miniszter vállalta, hogy válaszol minden neki feltett kérdésre.
Majdnem húsz éve kezdték el, azóta közösségteremtő hagyománnyá nőtte ki magát. A sepsiszentgyörgyi Gyermekek Palotájában hétszáz koszorút készítettek adventre.
szóljon hozzá!