
Az átalakított létesítmény fedett beállóhelyekkel rendelkezik majd
Fotó: Pinti Attila
Év vége előtt ismét a régi környezetben, de már megváltozott, korszerű körülmények között fogadja az utasokat és a járműveket a csíkszeredai buszpályaudvar, amelynek teljes felújítását és átalakítását idén be kell fejezni. Késés nincs, a határidő tartható az illetékes szerint.
2023. április 03., 10:432023. április 03., 10:43
Tavaly nyár óta vált jól láthatóvá a Villanytelep és a Brassói út által határolt buszpályaudvar átalakulása, miután a tevékenységet ideiglenesen elköltöztették, a korábbi tönkrement burkolatot felszedték, és a kivitelező ásni kezdett a területen. Erre az új szennyvíz- és esővízhálózat elkészítése miatt volt szükség, ennek végeztével pedig az új, fedett beállóhelyek szerkezetének építését is elkezdték.
Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta, azóta a belső felújítás jól haladt, az egyedüli akadályt az új fűtésrendszer kialakítása jelentette, mert ennek cseréje nem szerepelt a hat évvel ezelőtt készült megvalósíthatósági tanulmányban, viszont szükségessé vált az elhasználódás miatt. Ezért a megfelelő tervmódosítások után erre is sor kerül.
Fotó: Pinti Attila
Az elöljáró szerint az ütemtervnek megfelelően dolgozott a kivitelező, amely áprilisban a külső munkálatokat is folytatja, így nincs akadálya annak, hogy év vége előtt a teljes beruházás elkészüljön.
A munkálatok során
ahol az utasok leszállnak, kissé távolabb, az indulási oldalon pedig az utasfelvétel történik majd.
Fotó: Pinti Attila
A nemzetközi buszjáratok járművei számára külön helyet biztosítanak, és lesz egy tranzitzóna is, ahová a városon csak áthaladó távolsági buszok állhatnak be. A fenntartható mobilitási terv részét képező munkálatok költsége meghaladja a 10 millió lejt. Csíkszereda önkormányzata 2011-ben vásárolta meg az autóbusz-állomást, egy városközponti beépítetlen telket, illetve 777 500 euró értékkülönbözetet adott akkor a tulajdonosnak.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!