Kötetlen beszélgetésekre, véleménycserére is jó alkalom a rendezvény
Fotó: Pethő Melánia
A babahordozás megismertetése és népszerűsítése a célja annak a kétnapos rendezvénynek, amelyet idén másodjára rendez a Gyergyói Édesanyák Egyesületének részeként működő hordozós klub Gyergyószentmiklóson. A városi könyvtár udvarán zajló, kedden záródó eseményre kisbabás családoknak kínálnak lehetőséget tartalmas időtöltésre a szervezők.
2018. augusztus 13., 17:192018. augusztus 13., 17:19
2018. augusztus 13., 18:002018. augusztus 13., 18:00
Hordozásra fel! – szólítja fel a pici babás szülőket Facebook-oldalán a Fészek Hordozós Klub. Indítványozói és működtetői nem csak biztatnak, de
Céljuk továbbá, hogy gyermeknevelési tanácsokkal segítségükre legyenek a családoknak, és az is, hogy a klubhoz csatlakozók egy élő közösséggé váljanak. Az összekovácsolódást sem bízzák a véletlenre, ezt szolgálják ugyanis a rendszeresen tartott különféle rendezvényeik. A családi nap, amelyet idén második alkalommal szerveznek, tömörítve kínálja az említett lehetőségeket minden résztvevőnek.
Idén a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár fogadta be a Hordozós Családi Napok rendezvényeit,
Az esemény szervezői a lehető legtöbb információval igyekeznek kiszolgálni a babahordozás iránt érdeklődőket és mindazokat, akik rugalmasak a gyerekneveléssel kapcsolatos újdonságokkal szemben. Hétfőn kismama-, illetve babamasszázs-bemutató, hordozási tanácsadás keretében
Akinek kérdései, kétségei voltak azzal kapcsolatosan, hogy anatómiailag hogyan hat a kicsikre a babahordozás, azok Dr. Derzsi Zoltán gyereksebész szakorvos előadásából kaphattak választ, útbaigazítást.
Kedden is folytatódnak a családi nap programjai. 10 órától fogadják az érkezőket a könyvtár udvarán, akik 11-től a mosható pelenkáról tudhatnak meg minden részletet egy bemutató során. 12-től picik és nagyok babahordozós Nia táncban tapasztalhatják meg a együttmozgás örömét, egy órával később pedig babáknak való illóolajokat ismerhetnek meg az arra kíváncsiak.
18 órától kezdődik az Apu-kalipszis című program. „Sok apuka alkalmazza a babahordozó módszert, őket várjuk, hogy osszák meg az ezzel kapcsolatos tapasztalatikat, élményeiket. Ezáltal szeretnénk bevonni őket is a klub tevékenységébe, mert pillanatnyilag ők a háttérben vannak” – mondta el Bodó Annamária, a szervezők egyike.
Az idei Hordozós Családi Napok eseményei tombolasorsolással érnek véget, 19 órakor. A szervezők ajánlják a programokat minden érdeklődőnek.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!