Lehet jelentkezni a Szent György-napi kézműves vásárba. A helyek száma korlátozott, ezért termékmustrán választják ki azokat, akik árulhatnak a városnapok keretében.
2013. február 26., 14:542013. február 26., 14:54
2013. február 26., 15:032013. február 26., 15:03
Csakúgy mint az előző években, idén is megrendezik a Szent György-napok keretében a hagyományossá vált népművészeti és kézműves vásárt. A kirakodó vásárra április 26. és 28. között kerül sora Kós Károly utcában, a programja pedig péntek reggel 10 órától, vasárnap este 19 óráig tart.
A szervezők április elsejéig között várják az érdeklődők jelentkezését és termékismertető fényképes levelét a Háromszéki Kézműves és Népművészeti Egyesület e-mail címén: office@popartcov.ro. A szervezők az elbírálás eredményeiről legkésőbb április 10-ig tájékoztatják a jelentkezőket.
A jelentkezési feltételek az előző évekéhez hasonlóak: kizárólag saját tervezésű és készítésű tárgyakkal lehet megjelenni, más mester portékájának vagy vásárolt termékek árusítása tilos. A sátorhely bérleti díja a vásár idejére hatvan lejbe kerül, és fontos, hogy a mesterséget bemutató személy vállalja, hogy származási helyére jellemző viseletbe öltözik. Ugyanakkor a vásári helyek száma korlátozott (164), ezért csak a meghívott kézművesek vehetnek részt a vásáron. További információk a 0729-500861-es telefonszámon kaphatók.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
szóljon hozzá!