
A szabálytalankodó gyalogosokra kiszabott pénzbüntetés összege 405 lej
Fotó: Haáz Vince
A gyalogosok biztonságát célzó ellenőrzést indított Sepsiszentgyörgyön a helyi rendőrség az állami rendőrséggel közösen. A felelőtlen gyalogosokat figyelmeztetésben részesítik, súlyosabb szabályszegések esetén pénzbírságot is kiszabnak.
2026. május 24., 09:302026. május 24., 09:30
Az akció első szakaszában, május 18. és 20. között a rendőrök kiemelt figyelmet fordítottak a gyalogosok által elkövetett szabálytalanságokra. Ezen időszak alatt a helyi rendőrség munkatársai összesen 22 jegyzőkönyvet állítottak ki az úttesten nem megengedett helyen történő átkelés miatt.
A hatóságok a fokozatosság elvét alkalmazva 16 esetben figyelmeztetésben részesítették az érintetteket,
A hatályos jogszabályok értelmében a kiszabott pénzbüntetés összege 405 lej. Amennyiben az érintettek a bírság összegét 15 naptári napon belül kiegyenlítik, úgy a jogszabályok biztosította lehetőséggel élve annak felét, azaz 202,5 lejt kötelesek befizetni.
Romániában a közlekedési balesetek 39 százalékában gyalogosok érintettek,
Ez teszi indokolttá az akciót: természetesen az odafigyelés minden ki részéről ajánlott, azonban egy gyalogos és egy autó találkozásakor a gyalogos az, aki nagyobb sérülést fog szenvedni” – hangsúlyozta Hadnagy István, a helyi rendőrség igazgatója.
A gyalogos átkelés helyesen a következő módon kell történjen:
még kijelölt helyen is kötelező a gyalogosnak is megállni és meggyőződni a biztonságról a járdaszélen, tilos hirtelen lelépni;
kerékpárról, rollerről le kell szállni, azokat tolva kell átkelni a gyalogátjárón;
folyamatosan, tempósan és merőlegesen kell haladni, megállni tilos.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
1 hozzászólás