Fotó: Kristó Róbert
Közel 830 kihágás miatt állítottak ki jegyzőkönyvet a háromszéki rendőrök az elmúlt héten, ugyanebben a periódusban pedig több, mint 350 közlekedési kihágás esetében büntettek Kovászna megyében.
2016. július 25., 14:432016. július 25., 14:43
Tizenkilenc bűncselekményt regisztráltak, kilenc elkövetőt értek tetten, és több, mint 800 kihágás miatt állítottak ki jegyzőkönyvet a háromszéki rendőrök az elmúlt héten – tájékoztatott Nicoleta Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. A pénzbírságok összértéke meghaladja a 184 ezer lejt, 17 esetben gazdasági jellegű kihágás miatt büntettek.
Közlekedési kihágásokért 356 esetben jártak el a rendőrök, ebből nyolcvan alkalommal a sebességkorlátozás be nem tartásáért. Az elmúlt héten 17 jogosítványt vontak be, kettőt ittas vezetés miatt, valamint ugyancsak 17 törzskönyvet tartottak vissza – fogalmazott a szóvivő.
Zsellérház, csűr, fűrészszín, emlékház fogja alkotni a skanzent, amely a gelencei hagyományokat hivatott bemutatni, megőrizni. Noha a községvezetés előtt állnak még kihívások, a falumúzeum megépítését napirenden tartják.
Az unokákat általában különlegesebb, bensőségesebb viszony fűzi a nagyszüleikhez, mint közvetlen felmenőikhez, és ennek meg is van az oka. Ám mi történik akkor, ha a nagytata emlékéből brandet akarnak kovácsolni, és aköré fesztivált szervezni?
Két nap alatt háromszor kellett közbelépni családon belüli erőszak, illetve távoltartási végzés megszegése miatt Háromszéken. A rendőrök minden esetben megtették a szükséges jogi intézkedéseket az áldozatok védelme érdekében.
Augusztus 28–30. között rendezik meg Sepsiszentgyörgyön az első MindFormerst: a fesztivált, ami egyben tudásfórum is. A szervezők díjmentes belépést kínálnak a diákok és pedagógusok számára.
Tavasszal helyezték ki az új, ruhagyűjtő konténereket Sepsiszentgyörgyön, ám mostanra többet is megrongáltak. A TEGA Rt. felhívja a figyelmet: ha egy textilgyűjtő tönkremegy, nem tudják helyettesíteni.
A megyei önkormányzat átvette a védelmi minisztériumtól a Kovászna megyéről 2010 után készült digitális ortofotókat. Az ingyenesen átadott felvételek aktuális adatbázisként szolgálnak a települések területrendezési terveinek felújításához.
Sepsiszentgyörgy lakói továbbra is igényelhetik a Sepsi Cardot, amely számos sport- és szabadidős létesítménybe biztosít kedvezményes belépést a nyári időszakban.
Három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a sepsiszentgyörgyi állatorvost, akinek kutyái 2022-ben életveszélyesen megsebesítettek egy tízéves kisfiút. A brassói ítélőtábla megemelte az áldozatnak és édesanyjának járó kártérítés összegét.
A Békéscsabai Szakképzési Centrummal együttműködve turizmus-vendéglátás ágazatban új felnőttképzési program indul szeptembertől a kézdivásárhelyi Kanta Szakképző Központban.
Változatos zenei kínálattal és a résztvevők számára fontos újításokkal rajtol augusztus 6-án a SIC Feszt. A szervezők szakértő bevonásával, biztonságos zóna kialakításával és a nők védelmében létrehozott kommunikációs felülettel is készülnek.
szóljon hozzá!