
Fotó: Kristó Róbert
A Kovászna megyei közlekedésrendészet átfogó ellenőrzéseket végzett a gyalogosok körében – számolt be Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő. Hozzátette az elmúlt két nap akcióiban 40 rendőr teljesített szolgálatot és közel száz szabálytalanul átkelő gyalogost értek tetten.
2014. június 18., 17:152014. június 18., 17:15
Az úttesten közlekedő, illetve nem a kijelölt átjáróknál átkelő személyek mellett az elsőbbséget, megtagadó gépjárművezetőket is megrótták, illetve pénzbírságot szabtak ki rájuk. Összesen 138 kihágást észleltek a közúton szolgálatot teljesítő rendőrök, ebből 92 esetben a gyalogos vétett a közlekedési szabályoknak. Egy esetben a felfüggesztették a jogosítvány használati jogát is.
A szabálytalanul átkelő gyalogosokra egyébként a törvény szerint 170 és 255 lej közötti pénzbírság róható ki. Ha a szabálytalankodó a büntetést 48 órán belül kifizeti, csak a bírság felét kell fizesse – tájékoztatott Nicoleta Marin.
Az ellenőrzésekkel egy időben, kedden Kézdivásárhelyen egy balesetben súlyosan megsérült egy idős nő, aki szabályosan kelt volna át az úttesten, azonban elütötte egy szabálytalanul közlekedő autó. A gépjármű 25 éves nő sofőrje a Gyár utcától haladt a Gábor Áron tér felé, a Fenyő utcai útkereszteződésnél nem adott elsőbbséget a 71 éves gyalogosnak. Az áldozatot súlyos sérülésekkel szállították kórházba. Az ilyen és ehhez hasonló esetek megelőzése érdekében további ellenőrzéseket szerveznek a közeljövőben is Kovászna megyében – összegzett a szóvivő.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
szóljon hozzá!