Rendőröket jutalmaztak Háromszéken

Összesen hat személy vehetett át ötszáz lejes pénzjutalmat, valamint kitüntetést a 2014-ben Háromszéken kifejtett kiemelkedő rendőri munkájáért, amelyet ünnepélyes keretek között szerdán adtak át számukra – tájékoztat Kovászna Megye Tanácsának Sajtóirodája.

Bencze Melinda

2015. március 26., 16:462015. március 26., 16:46

Az elmúlt évben kiemelkedő tevékenységet nyújtó Filep Béla, Elekes József, Domokos Csaba, Tudor Nicolae-Mihai, Eșeanu Costel, valamint Cîrlig Benone Valentin kapta meg a kitüntetést és a pénzjutalmat a Rendőrség Napja alkalmából szervezett eseményen, szerdán, a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban.

A Kovászna megyei rendőrség állományából különben csak azok nem vettek részt az eseményen, akik szolgálatot teljesítettek. Ez a pálya folyamatos elhivatottságot feltételez, ugyanakkor a kihívásoknak is meg kell felelni, ugyanis a munka mellett az Európai Unió által megkövetelt normákhoz is igazodni kell – hangoztatta Ion Popa, a megyei rendőrség főfelügyelője, aki arra is rámutatott, hogy Kovászna Megye Tanácsának segítségével idén hat személy is fejenként ötszáz lejes pénzjutalomban részesül az érdemoklevél mellett.

Az emberek azt várják el a rendőrségtől, hogy viselkedésükkel és korrektségükkel mintái legyenek a közösségért végzett szolgálatnak – fejtette ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, hozzátéve, azt kívánja a rend őreinek, munkájuk mindig független legyen, hogy ne befolyásolhasson senkit gazdasági vagy bármilyen más érdek. „A hiányok megszüntetése olyan feladat, amelyet Kovászna Megye Tanácsa továbbra is támogatni fog” – jelentette ki Tamás Sándor. Az elmúlt években különben Háromszék forgalmasabb bejáratainál a megyei tanács hozzájárulásával több helyen is kamerákat helyeztek el, amelyek segítik a rendőrség munkáját.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
Hirdetés
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
Hirdetés