Megtartotta éves küldöttgyűlését a Nemzeti Szabadelvű Platform

Éves küldöttgyűlését tartotta a napokban a Nemzeti Szabadelvű Kör a háromszéki Bikfalván. Az alapszabályok átbeszélése mellett nemzetiségpolitikai kérdéseket is megvitattak a tagok.

Bús Ildikó

2013. január 31., 11:302013. január 31., 11:30

2013. január 31., 11:392013. január 31., 11:39

A rendezvényen a platform brassói, háromszéki, gyergyói és bukaresti területi szervezeteinek képviselői voltak jelen. Áttekintették a platform alapszabályzatát majd kisebb módosításokat fogadtak el. A küldöttek a névváltoztatásról is szavaztak, így a Nemzeti Szabadelvű Kör ezután a Nemzeti Szabadelvű Platform nevet viseli. A küldöttgyűlésen megválasztották a platform országos vezetőségét is kétéves mandátumra: Dénes István elnök, Tóth Sándor titkár, alelnökök: Csuszner Ferenc, Gyönös Erika, Már Árpád Attila, Kovács Levente és Sipos Zsolt.

A küldöttgyűlés egyik meghívottja, Olosz Gergely RMDSZ-es szenátor kihangsúlyozta, a platformok fontos szerepet töltenek be a szövetség életében mindaddig, amíg a tagok konstruktív véleményekkel segítik az RMDSZ előrehaladását. „Az RMDSZ nem működik tökéletesen, de mivel ernyőszervezet, elférnek alatta különböző irányzatok addig, amíg mindenki egy irányba húzza a szekeret. A demokrácia szabályai szerint, amíg a vita nyitott, mindenki elmondhatja a véleményét, utána a többség dönt, a többiek pedig elfogadják ezt a döntést. A magyar versenypártokkal létrejöttével azonban nem értek egyet, mert olyan személyekről beszélünk, akik nem valósítottak meg semmit az RMDSZ-ben, élvezték a rendszer pozitív elemeit, de az agresszív különutasság annyi konfliktust élezett ki, hogy el kellett menniük, utána pedig csak kívülről kritizálnak” – nyilatkozta Olosz Gergely.

A rendezvény meghívottjaként vett részt a beszélgetéseken Mădălin Guruianu, a Nemzeti Liberális Párt sepsiszentgyörgyi szervezetének elnöke. Guruianu és Dénes István platformelnök arról egyeztettek, hogy a jövőben havonta rendszeresen találkoznak és liberális megoldásokat keresnek különböző problémákra. „Eddig is nyitott voltam az ilyen jellegű beszélgetésekre, ezután is az leszek. Az ötlet valójában nem most született, hisz volt már példa az együttműködésre a 2008-as választások előtt. Jó ötletnek tartom a közös konferenciák, táborok szervezését, hisz a Kovászna megyei és sepsiszentgyörgyi szervezet bebizonyította önállóságát a tavalyi helyhatósági választások során, amikor az országban egyedül itt külön választási listákon indultak jelöltjeink és nem az USL ernyője alatt” – nyilatkozta Guruianu.

A küldöttgyűlésen ugyanakkor áttekintették a platform és az RMDSZ idei várható feladatait, és megállapodtak abban, hogy segíteni próbálnak minden területi szervezetnek, amelyek különböző vidékfejlesztési, önkormányzati és képzési programokat szeretnének lebonyolítani, ugyanakkor a területi szervezeteket támogatják a tagsággal való kapcsolattartásban is rendezvényes és találkozók szervezésével.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 18., kedd

Fogva tartották, dolgoztatták, majd eladták volna az áldozatokat

Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.

Fogva tartották, dolgoztatták, majd eladták volna az áldozatokat
Hirdetés
2026. augusztus 17., hétfő

Éjszakai világítást is kap a kézdivásárhelyi kerékpárút

A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.

Éjszakai világítást is kap a kézdivásárhelyi kerékpárút
2026. augusztus 17., hétfő

Egy nap alatt három baleset Kovászna megyében

Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Egy nap alatt három baleset Kovászna megyében
2026. augusztus 17., hétfő

Saját lakásában támadt rá egy nőre a szomszédja

Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Saját lakásában támadt rá egy nőre a szomszédja
Hirdetés
2026. augusztus 17., hétfő

Egymillió eurós kár keletkezett a lécfalvi hulladéklerakónál

Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.

Egymillió eurós kár keletkezett a lécfalvi hulladéklerakónál
2026. augusztus 17., hétfő

Egész éjszaka küzdöttek a lángokkal a lécfalvi hulladékgyűjtőnél

Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.

Egész éjszaka küzdöttek a lángokkal a lécfalvi hulladékgyűjtőnél
2026. augusztus 16., vasárnap

A turulmadár visszaszáll: Sepsiszék

Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.

A turulmadár visszaszáll: Sepsiszék
A turulmadár visszaszáll: Sepsiszék
2026. augusztus 16., vasárnap

A turulmadár visszaszáll: Sepsiszék

Hirdetés
2026. augusztus 16., vasárnap

Kigyulladt és nagy területen ég a lécfalvi hulladékgyűjtő

Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.

Kigyulladt és nagy területen ég a lécfalvi hulladékgyűjtő
2026. augusztus 15., szombat

Klasszikus zene, dzsessz és blues találkozása Sepsiszentgyörgyön

Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.

Klasszikus zene, dzsessz és blues találkozása Sepsiszentgyörgyön
2026. augusztus 14., péntek

Ittasan okozott balesetet egy férfi, akit korábban is elítélték már közlekedési bűncselekmény miatt

Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.

Ittasan okozott balesetet egy férfi, akit korábban is elítélték már közlekedési bűncselekmény miatt
Hirdetés