Idén sem szurkolhatott saját versenyzőjének sepsiszentgyörgyi kötődésű közönség, de ettől még mindenki jól szórakozott a negyedik Székely Vágtán. A szeptemberi Nemzeti Vágtára minősítő versenyt a felső-háromszéki Lemhény község versenyzője, Zsigmond János nyerte Timpex Amata nevű lovával.
2014. július 23., 09:552014. július 23., 09:55
2014. július 23., 09:562014. július 23., 09:56
A Nemzeti Vágta szabályzatához immár teljes mértékben igazodó versenykiírás a korábbiakhoz képest alaposan megtizedelte a Sepsiszentgyörgy-közeli Óriáspince-tetőn rendezett verseny mezőnyét. A 28 előzetes nevezőből a viadalon csak 16-an jelentek meg, közülük négyet pedig sérülés, illetve tisztázatlan eredet miatt – a telivérhányad nem haladhatja meg a 75 százalékot – nem engedtek rajthoz állni a rendezők.
Nem toporzékolt az indulók között a szentgyörgyiek az angol telivér és kisbéri félvér keverék sztárlova sem. A nem titkoltan a Nemzeti Vágta döntőjét célzó házigazdák Magyarországról vásárolt paripája néhány hete megsérült, s a tulajdonosok nem kockáztatták meg a rásérülést. A tartaléknak szánt ló az utolsó pillanatban szorította be lábát az istálló rácsai közé, az utolsó utáni pillanatban vásárolt ló eredetét pedig nem tudták hitelt érdemlően bizonyítani. Sepsiszentgyörgy ettől még a rendező jogán ott lesz a Hősök terén – ha lehet, most még fokozottabb várakozásoktól övezve. Az előző évekhez képest kissé alacsonyabb színvonalú verseny lemhényi győztesét Gyergyószentmiklós (László Pál és Darius) és Szotyor (Mokán János és Vendel) csapata követte, így ez a négy páros képviselheti Székelyföldet a szeptember 19-21-én rendezendő népszerű viadalon.
A jövő azonban nemcsak szeptember végéig látszik, a Székely Vágta első napján ugyanis lefektették a romániai magyar nyelvű lovasoktatás alapjait.
A teljes írás az Erdélyi Napló július 24-én megjelenő, 29. lapszámában olvasható.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!