
Fotó: Sepsiszentgyörgyi önkormányzat/facebook
Több mint négyezer jelölés feldolgozását követően megszületett a Best of Sepsi döntős listája. A hétköznapi hősök között vannak visszatérő jelöltek, valamint olyanok is, akiket ismerőseik ajánlásai emeltek a figyelem középpontjába.
2025. október 12., 18:362025. október 12., 18:36
Október 5-én lezárult a 2025-ös Best of Sepsi első szakasza, a jelölési fázis. Idén 50 százalékkal több javaslat érkezett, mint a két évvel ezelőtti első kiadáskor, amikor körülbelül 2 700-an tartották érdemesnek szavazatukkal is kifejezni értékelésüket. Ezúttal viszont több mint 4000-ren szánták rá erre magukat.

Idén is lesz Best of Sepsi verseny a sepsiszentgyörgyi önkormányzat szervezésében. Úgy tartják, hogy a hétköznapi hősök, a „csak” a dolgukat végző, de pozitív kisugárzású emberek megérdemlik, hogy mások is elismerjék munkájukat.
Október 20. és november 2. között ismét a közönségszavazatok döntik el, ki lesz majd a város „leg”-je. Közülük lehet választani:
1. Az eladók, vendéglátásban dolgozók
Bajkó Ottilia Kinga (Flour Power cukrászda, eladó)
Böjte Éva (IndiVINO vendéglő, pincér)
Gumka Mónika (Színház Büfé, Vendelin, pultos, kiszolgáló)
Molnár Róbert (Robi Cafe, barista)
Téglás Hortenzia (Follies Restaurant, pincér)
2. Szolgáltatásokat nyújtó személyek
Andorkó Boér Júlia (Júlia Szalon, fodrász)
Crețu Boti Boti Crețu Studio, férfi fodrász)
Gocz Orsolya (The Beauty Empire, fodrász)
Imreh Debora (Avon, termékforgalmazó)
Zimmermann Roland (Zümi) – (Zümi Barber Shop, férfi fodrász)
3. Egészségügyben dolgozók – Minden jelölt a Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház alkalmazottja
Bartha Rita (asszisztens)
Dobra Árpád Szilveszter (asszisztens)
Dr. Szabó Sándor (sürgősségi orvos)
Dr. Szigyártó Ernő (nefrológus szakorvos)
Zsidó Szabolcs (klinikai dietetikus és táplálkozási tanácsadó)
4. Művészek, kreatív és kommunikációs szakemberek
Kovács Blanka (Sláger Rádió / Maszol, újságíró, szerkesztő)
Rendi Sándor (Kapriccio, előadóművész)
Sebestyén Ervin (Székely Sport, újságíró)
Steigerwald Tibor (Mohos fotóklun, fotós)
Virág Endre és Virág Imola (posztumusz) Százlábú Néptáncegyüttes alapítói és oktatói, Háromszék Táncszínház tagjai
5. Oktatók és nevelők
Balla Enikő (Váradi József Általános Iskola, tanítónő)
Buna Mária Magdolna (Árvácska Óvoda, óvónő)
Domokos Zsuzsa Melinda (Váradi József Általános Iskola, tanítónő)
Gászpor Melinda (Székely Mikó Kollégium, tanítónő)
Tankó Blanka (Váradi József Általános Iskola, tanítónő
6. Sportolók, edzők (307 jelölés)
Bács Rita (Berde Áron Líceum, Jiu Jitsu sportoló)
Bara János (Nomad Spirit, edző)
Imreh László (SepsiTri Sport,edző)
Józsa Bianka (Jiu Jitsu sportoló, Art of Samurai Sportklub)
Timaru Krisztina (úszásoktató, Román Vilmos Uszoda)
7. Egyházi elöljárók, egyházközségi tagok
Bucsi Zsolt Tamás (lelkész, Református Vártemplom)
Ft. Ilyés Zsolt (plébános, Szent József Plébánia)
Incze Zsolt (lelkipásztor, esperes, Református Egyházközség, Sepsi Református Egyházmegye)
Nagy Géza (lelkipásztor, Sepsiszentgyörgyi Hit Gyülekezet)
Végh Nimród (lelkész, Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközség)
8. A város biztonságáért dolgozók, aktivisták, önkéntesek, szociális munkások
Bács Emese (alapító, Lab Életmentő Kupakok Egyesület)
Kuti Katalin (rászorulókon segítő, Segítő Angyalok Egyesület)
Pollák Kimi Krisztián (mentős, Kovászna Megyei Mentőszolgálat)
Székely Szende (önkéntes, Romániai Sürgősségi Életmentő Szolgálat)
Tóth Anna (lelkész-igazgató, Szilvássy Carola Szeretetotthon)
9. Egyéb kategóriák
Cseh Zsófia (könyvelő,Reményke kft.)
Czimbalmos Kozma Csaba (nyugdíjas önkormányzati képviselő)
Filip Mária (pszichológus)
Makkai Péter (az Erdélyi Református Egyházkerület cigánymisszióért felelős lelkésze, a Diakónia Keresztény Alapítvány fogyatékkal élők, gyermekjóléti és családsegítő ágazatának igazgatója)
Szonda Szabolcs (igazgató, Bod Péter Megyei Könyvtár)
A fenti listában több olyan név is felbukkant, amely a két évvel korábbi kiadásban is szerepelt a döntősök névsorában.
Többeknek még ismeretlen volt a Best of Sepsi rendezvény, és bár voltak olyanok is köztük, akik elbújtak volna a reflektorfénytől, az elismerés mindenképpen jólesett nekik is, mondta Antalka Erika, a városimázs iroda munkatársa, a rendezvény ötletgazdája. A szervezők azonban úgy döntöttek, hogy
Még egy újdonság lesz az idei szavazási folyamatban: egy emailcímre kapott visszaigazoló kóddal lehet majd szavazni a legekre.
A szervezők szándéka szerint az idei Best of Sepsi gála – ahol a győzteseket díjazzák – az eredeti tervek szerint zajlana, azaz november 15-én, 18 órától venné kezdetét a Tamási Áron Színház nagytermében. Ugyanakkor a hónap elején megjelent kormányrendelet miatt ennek időpontja bizonytalanná vált.

Aktuális közigazgatási kérdések tisztázására szervezett online tájékoztatót Hargita Megye Tanácsa hétfőn, miután múlt héten a Hivatalos Közlönyben is megjelent az 52-es kormányrendelet, amely beruházások folytatását lehetetleníti el.
A szóban forgó jogszabály ugyanis év végéig korlátozza az önkormányzatok egyes kiadásait, ami a rendezvényekre is hatással lehet. A szervezők a pontos iránymutatásra várnak, de
A jelöltek mellett a gálán körülbelül 150 városlakó is részt vehet, számukra a szavazási szakasz kezdetekor indul majd a nyilvános regisztráció.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.
szóljon hozzá!