Halálos fenyegetést kaptak a szentgyörgyi városháza dolgozói, feljelentést tett az önkormányzat

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Miután a közelmúltban AUR-os provokátorok zaklatták a háromszéki polgármesteri hivatalokat, és botrányos fellépéseikről videókat is posztoltak, pénteken délelőtt halálos fenyegetést kaptak a szentgyörgyi városháza dolgozói.

Bodor Tünde

2025. június 13., 21:132025. június 13., 21:13

Május végén több háromszéki község polgármesteri hivatalaiban jártak az AUR-matricás (Románok Egyesüléséért Szövetség) autóval érkező influenszerek, Saioc Marian és társa, és

a hivatali átláthatóságra hivatkozva minden emberi viselkedési normát felrúgva követeltek információkat egyes ügyekkel kapcsolatban,

állítólag a polgárok képviseletében. Az erről szóló cikkünk itt olvasható.

A sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatalban is megfordultak, ahol Antal Árpád polgármester távollétében – ő éppen Bukarestben volt – az irodájába is behatoltak, az őket kitessékelő Jakab Barna városmenedzsert pedig éppen csak fel nem lökték.

Az időközben odaérkező Sztakics Éva alpolgármester a helyi rendőrséget is kihívta, ám az illetéktelen vendégek velük is éppolyan lekezelően bántak, mint mindenki mással, így az elöljárók kénytelenek voltak a megyei rendőrséget is riasztani – nem sok haszonnal, hiszen

a kiérkező rendőr nem tett semmit azért, hogy a rendet visszaállítsa.

A sepsiszentgyörgyi „portyáról” közzétett videóra reagálva pénteken egy németországi telefonszámról, állítása szerint egy „követségről” telefonáló, románul beszélő egyén hívta fel a városházát, majd miután felkapcsolták a polgármesteri kabinetbe, azt mondta a hívást fogadó hölgynek, hogy „ti a nép szolgái vagytok, mindannyiótokat be kellene zárni és családjaitokkal együtt agyonlőni”.

Sajnálatos módon a beszélgetés nincs rögzítve, az illető telefonszáma alapján a rendőrségnek kell majd lenyomoznia a hívót.

Halálos fenyegetésért egyébként háromtól tizenkét hónapig terjedő börtönbüntetés szabható ki.

Az első zaklatásos eset után a közrend biztosítására vonatkozó törvény (1991/61) megsértésére, pontosabban a közhivatalokba való bejutás procedúráinak felrúgására hivatkozva feljelentést tett a városháza, majd bűnvádi feljelentést is tett a Büntető Törvénykönyv 206-os cikkelyére hivatkozva. Ugyanezzel alapozták meg a halálos fenyegetés miatt tett feljelentést is. Ezért a bűncselekményért egyébként szintén háromtól tizenkét hónapig terjedő börtönbüntetés szabható ki.

Ami a két influenszer korábbi botrányos viselkedését illeti, azon az érintett községek polgármesterei sem lépnek túl olyan egyszerűen: közös feljelentést fontolgatnak, legalábbis az alsó-háromszékiek (Bodok, Bükszád, Kőröspatak, Illyefalva) együtt tervezik, hogy a törvény segítségével érik el, ne zaklathassa akárki a hivatalnokokat a közhivatalok transzparenciájára hivatkozva.

Amennyiben a többiek csatlakoznak hozzájuk – azok a polgármesterek, akiknek a történtek idején és még azt követően is az árvizekkel és annak következményeivel volt meggyűlve a bajuk –, akkor még nagyobb összefogással lépnek fel a hőbörgő provokátorok ellen.

Idézet
Igaz, hogy a közhivatalnok van az adófizetőért és nem fordítva, de az is egy ember, annak is van méltósága, abba sem törölheti belé senki a lábát

– mondta a Székelyhonnak Kisgyörgy Sándor, Kőröspatak polgármestere. A feljelentést jövő héten készülnek megtenni az érintettek.

Információink szerint az RMDSZ dolgozik egy törvénymódosításon, ami szavatolná az intézmények normális működését, ugyanakkor megtartva a hivatali átláthatóságra vonatkozó normákat.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 13., péntek

Hitelfelvételről, árvízkárokról és medvekérdésről tanácskoztak Baróton

Két napirendi pont és több fontos téma került megvitatásra a baróti önkormányzat ülésén. A képviselő-testület többek között 1,5 millió lejes hitelfelvételről döntött, de szó esett az árvízkárokról, valamint az újra aktuálissá vált medvegondokról is.

Hitelfelvételről, árvízkárokról és medvekérdésről tanácskoztak Baróton
2025. június 12., csütörtök

Még egy kicsit kell dolgozni az Állomás-tavi piknikezőhelyen, hogy tökéletes legyen

Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.

Még egy kicsit kell dolgozni az Állomás-tavi piknikezőhelyen, hogy tökéletes legyen
2025. június 11., szerda

Útnak indult a kökösi árvízkárosultaknak szánt csíkszeredai segélyszállítmány

A háromszéki települések árvízkárosultjai számára Csíkszeredában szervezett gyűjtés után szerdán útnak indult az összegyűlt adományokat szállító kamion. Ezt Kökösre szállítják, ahol szétosztják az áradások után ingóságaik nélkül maradt lakosoknak.

Útnak indult a kökösi árvízkárosultaknak szánt csíkszeredai segélyszállítmány
2025. június 11., szerda

Még két előadás lesz a Cimborák Bábszínház évadzárása előtt

A sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínház két, gyerekeknek szóló előadással zárja az évadot, amelyek a gyerekek szemén keresztül mutatja meg a felnőttek világát.

Még két előadás lesz a Cimborák Bábszínház évadzárása előtt
2025. június 11., szerda

Készítik az akadálypályát, hétvégén rajtol az oltszemi kettesfogathajtó-verseny

Néhány nap múlva újra felszerelten, rendezetten várja a versenyzőket az oltszemi fogathajtó pálya. A hetedjére megszervezett nemzetközi verseny keretében először fog bemutatkozni helyi fogat is.

Készítik az akadálypályát, hétvégén rajtol az oltszemi kettesfogathajtó-verseny
2025. június 11., szerda

Sepsiszentgyörgyön először szerveznek Mozgások Éjszakáját

Történelmi lépést tesz június 13-án Sepsiszentgyörgy: első külhoni városként csatlakozik a Mozgások Éjszakája elnevezésű magyarországi kezdeményezéshez. Az egyéjszakás sportesemény idén 57 települést mozgat meg.

Sepsiszentgyörgyön először szerveznek Mozgások Éjszakáját
2025. június 10., kedd

Tízéves az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület

Tízéves a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület, amely fennállásának mozgalmas évei során a Genealógiai és Heraldikai Világszövetség, valamint a Zászlótudományi Egyesületek Világszövetségének tagjává vált.

Tízéves az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület
2025. június 10., kedd

Szabaddá vált az út a kézdivásárhelyi piachoz

Több mint egy év után sikerült pontot tenni a kézdivásárhelyi Szőcs József utca felújításának a végére. Ezáltal végre szabaddá vált a bejárás a város piacához, de az alpolgármester a közeljövőben esedékes egyéb fejlesztésekről is beszámolt lapunknak.

Szabaddá vált az út a kézdivásárhelyi piachoz
2025. június 08., vasárnap

Az Alkonykor című kötetet mutatják be Sepsiszentgyörgyön

Puskás Attila Alkonykor című, bővített, új kiadásban megjelent könyvét mutatják be kedden Sepsiszentgyörgyön.

Az Alkonykor című kötetet mutatják be Sepsiszentgyörgyön
2025. június 07., szombat

Mága Zoltán az árvízkárosultak javára koncertezik Kézdivásárhelyen

Június 13-án, pénteken 17 órától a kézdivásárhelyi református templomban lép fel Mága Zoltán hegedűművész. A koncert teljes bevételét a háromszéki árvízkárosult családok megsegítésére szánják.

Mága Zoltán az árvízkárosultak javára koncertezik Kézdivásárhelyen