Fotó: Bartos Lóránt
A magyarországi Omega együttes zárja a kézdivásárhelyi Őszi Sokadalom rendezvénysorozatot. Fellép Keresztes Ildikó, illetve Ganxsta Zolee és a Kartel is.
2016. július 14., 15:482016. július 14., 15:48
Az Őszi Sokadalom (augusztus 25–28.) középpontjában és a belvárosban marad a kézműves- és hagyományos termelők vására. A színpadi programot tekintve pénteken fellép Keresztes Ildikó zenekarával, utána Ganxsta Zolee és a Kartel lép, majd Homonyik Sándor szintén zenekaros felállással lesz az Őszi Sokadalom vendége szombaton. A program további részében a helyi zenekarok kerülnek előtérbe.
„A négy éve megálmodott programpolitikán nem változtattunk, a központban marad a több mint 130 kézművest és hagyományos termelőt felvonultató vásár, ezt a számot pedig egészen biztosan idén is tudjuk tartani” – fogalmazott Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere. „A gyermekváros marad a központban, a Pityókafesztivál ebben az évben is a Molnár Józsiás-parkban lesz, a Borudvar szervezői pedig úgy értesítettek, hogy náluk egész hétvégén szüret lesz, népzenével és néptánccal” – sorolta az elöljáró.
„Az Őszi Sokadalom zárókoncertjét az OMEGA együttes adja vasárnap este 21 órától. A koncert a 25 éves New Fashion Rt. és a Zarah Moden Kft. készruhagyárak ajándéka” – mondta Bokor Tibor, aki kifejtette: az idei eseményt is tűzijátékkal zárják.
A pénteki hagyományos vásári megnyitón a Tanulók Klubja fúvósai és mazsorettcsoportjai indítják az ünnepet, majd a kovásznai és kézdivásárhelyi tagokat felvonultató Chop Snobs együttes ad koncertet. Szombatra az Open Stage humor- és zenés produkcióját hívták meg. László Attila is újra színpadra lép szülővárosában, majd Rúzsa Magdi dalaival jön a Black Velvet zenekar.
„Tavaly a látvány tarolt igazán a városnapokon, amire ebben az évben is nagy hangsúlyt fektetünk. Az esernyőket mindenképp megtartjuk, és még legalább két helyszínt szeretnénk varázslatossá, vonzóvá tenni” – mondta Ménessy Kinga Kitty, az esemény főszervezője. Az Őszi Sokadalom nyitónapján, augusztus 25-én, csütörtökön a Vigadó Művelődési Ház és a Városi Színház is újra kinyitja kapuit, az évadnyitó előadást ezen a napon tartják.
A gyermekváros megszervezését a Kovászna megyei Caritas vállalta, az esti bulikat pedig az Urbanizé csapata szervezi, míg az ifiprogramokat a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet. Az utcazene egy helyszínen, ugyanakkor változatos programmal készül, ennek szervezésével idén is Tofán Leventét bízták meg, a kézműveseket pedig a Barabás Zsombor Háromszéki Népművészeti Egyesület képviselői, azaz László Károly és Veres Ferenc toborozza. A hagyományos vásárral a polgármesteri hivatal foglalkozik.
Fehérlő nárciszok törik meg a tavasz élénkzöldjét Erdőfüle határától nem messze, a Kankóskertben. A mezőt idén is őrzik, hogy a nárciszok természetes szépségükben virágozhassanak anélkül, hogy leszakítanák a látogatók.
Az alsó-háromszéki RMPSZ és a történelmi egyházak közös szervezésében 2025. május 23-án, pénteken 10 órától Sepsiszentgyörgyön lesz a hagyományos ökumenikus ballagási ünnepség a belvárosi református templomban.
Az Európai Filmek Fesztiválja idén első alkalommal érkezik Sepsiszentgyörgyre, ahol május 17–18-án a Cinema Arta by Cityplex moziban öt izgalmas vetítéssel várja az érdeklődőket. A program ingyenes.
A sokak által nagyra becsült építész műhelyébe enged betekintést az egyedülálló kiállítás, amelyet csütörtökön nyitottak meg a Székely Nemzeti Múzeumban. Az ünnepélyes alkalmon bejelentették: emlékszoba is készül Kós Károly tiszteletére.
A Kovászna megyei elsősegélyverseny 60. kiadását tartották meg ma Sepsiszentgyörgy főterén.
Több mint ötszáz kérelmet nyújtottak be a Kovászna Megye Tanácsa által meghirdetett pályázatra civilszervezetek, egyházak, ifjúsági és diákszervezetek, sportolók. A megyei önkormányzat idén 3,45 millió lejt fordított a támogatásukra.
Összeállításunkban a háromszéki középiskolák ballagási időpontjait gyűjtöttük egybe.
Jelenleg a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház csaknem mindegyik épületét korszerűsítik: építik, hőszigetelik, felszereléssel látják el azokat. András-Nagy Róbert kórházmenedzser szerint rövidesen az új sürgősségi osztály is elindulhat.
Erősítené sorait az Erdélyi Magyar Szövetség, amelynek képviselői szerdai sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatójukon az elnökválasztás alternatíváira is kitértek, állást foglalva Nicușor Dan mellett.
Újabb kortárs-tárlat nyílik meg az Erdélyi Művészeti Központban (EMÜK) szerdán 18 órakor. A főként erdélyi kötődésű alkotókat megszólító MAMŰ Mátrix az őket foglalkoztató kihívásokról ad egyfajta helyzetképet.
szóljon hozzá!