
Fotó: Veres Nándor
Az FBI segítségét kérték a Kovászna megyei rendőrök, hogy felgöngyölítsék a legnagyobb háromszéki rablás ügyét.
2012. október 09., 18:152012. október 09., 18:15
2012. október 09., 18:162012. október 09., 18:16
Ion Popa rendőrparancsnok sajtótájékoztatón elmondta, a nyomozás során kialakult a három évvel ezelőtti rablótámadás gyanúsítottainak köre, ám nincsenek bizonyítékok, amivel vádat emelhetnének ellenük. Ezért kérték az FBI segítségét, abban bíztak, hogy az amerikai nyomozóiroda rendelkezésére álló csúcstechnológiával sikerül rábízonyítani az elkövetőkre a bűnösségüket.
A háromszéki rendőrök egy biztonsági kamera felvételeit adták át az amerikaiaknak, de a rajta levő alakok túl messze álltak, ezért a korszerű eszközökkel sem tudták kideríteni a személyazonosságukat. Ion Popa elmondta, a gyanúsítottak nem Kovászna megyeiek, és egy rendőrcsoport kizárólag ezzel az üggyel foglalkozik.
2010 októberében géppisztollyal felfegyverzett rablók éjszaka törtek be a sepsiszentgyörgyi Ares Security őrző-védő cég székházába. A két fekete álarcos rabló megkötözte az alkalmazottat, elvitt 270 ezer lejt és a cég egyik szolgálati autójával elmenekült. A megkötözött alkalmazott később azt nyilatkozta, azért nyitott ajtót az álarcosoknak, mert azt hitte, a rendőrség kommandósai ellenőrzik a céget.
A keddi sajtótájékoztatón Ion Popa azt is elmondta, hogy több mint száz bűnügyben tudták újrakezdeni a nyomozást, azzal, hogy kifizették a törvényszéki orvosi laboratóriumok felé az adósságuk egy részét. A parancsnok elmondta, az elmúlt két év alatt közel 500 ezer lejes tartozást halmoztak fel a Kovászna, Brassó, Maros megyei laboratóriumok és az Országos Törvényszéki Orvosi Intézet felé. Ebből az elmúlt időszakban 200 ezer lejt törlesztettek, így hozzájutottak az eredmények egy részéhez. Közel száz ügyiratot le tudtak zárni, amelyeket azért kellett holtvágányon tartani, mert nem fizettek a vérből végzett alkoholvizsgálatért, és nem kapták meg annak az eredményét. „Ilyen esetben kötve van a kezünk, nem tudunk továbblépni” – mondta a rendőrparancsnok. Ion Popa hangsúlyozta, a tartozások ellenére, a törvényszéki orvosok mindig készségesen együttműködtek a súlyos ügyekben, amikor sürgős kivizsgálásra volt szükség.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
Jogosítvány nélkül vezette gépjárművét az a férfi, akit a háromszéki rendőrök Torján állítottak meg ellenőrzésre. Kiderült, a férfi jogosítványát már korábban, közlekedési bűncselekmények miatt bevonták, ráadásul erősen ittas állapotban ült volán mögé.
szóljon hozzá!