
Illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két járművezető és egy utas sérült meg hétfő délután Csíkmadaras közelében egy szabálytalan előzés miatt.
2018. március 27., 15:412018. március 27., 15:41
A 27 éves madarasi A. I. autójával lakóhelye felől Csíkrákos irányába közlekedve tiltott helyen, a záróvonalat átlépve előzte az előtte haladó járművet, amikor összeütközött a szemből szabályosan érkező, 20 éves csíkszenttamási A. Z. vezette gépkocsival.
Az E578 jelzésű európai úton történt, 20 ezer lejes anyagi kárral járó balesetben a két sofőr mellett egy 48 éves madarasi utas is sérüléseket szenvedett. A balesetben érintettek nem voltak alkohol befolyása alatt, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt folytatják a vizsgálatokat – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
1 hozzászólás