
Képünk illusztráció
Fotó: Viharvonal
Másodfokú (narancssárga jelzésű), viharokra, zivatarokra és jégesőre vonatkozó figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő órára.
2019. június 16., 16:282019. június 16., 16:28
2019. június 16., 16:322019. június 16., 16:32
A figyelmeztetés Arad, Temes, Krassó-Szörény, Brassó, Maros, Hargita, Hunyad és Vâlcea megyére érvényes, ahol 35-40 liternyi csapadék is eshet négyzetméterenként.
– az Agerpres által közölt előrejelzés szerint.
Korábban Kovászna megyére is érvényes viharriasztást adott ki a meteorológiai szolgálat.

Záporra, viharra és jégesőre vonatkozó másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Bihar, Kovászna és Buzău megyére.
Ugyanakkor harmadfokú (vörös jelzésű), viharra és jégesőre vonatkozó figyelmeztetést adtak ki Hunyad megye több településére.
A meteorológusok szerint Hunyad megye több térségében, többek közt Déva és Piski régiójában felerősödik a szél,
és a lezúduló csapadék mennyisége elérheti a 30-35 litert négyzetméterenként.
A decemberi fordulat utáni első napokban itthon hokibotokkal védték a terroristáktól a tömbház udvarát a férfiak, pontos beosztás alapján, amelyet mindenki igyekezett betartani.
„Referendumot” kezdeményez Nicușor Dan államfő a bírák és ügyészek körében szakmai szervezetük, a Legfelsőbb Bírói Tanács (CSM) működéséről, felvetését azonban ellenzéki képviselők egy csoportja alkotmányellenesnek tartja.
Néma kiállás a ditrói kórházért – ezzel a mottóval hívták az embereket vasárnap délutánra a helyi plébániához. A kórházépület tulajdonosa, a katolikus egyház igényeit a használó intézmény nem tudja teljesíteni, ezért a kórházat bezárták.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
szóljon hozzá!