
Fotó: Gábos Albin
A hétfő esti áradás nyomán jelentős károk keletkeztek Csíkszentmártonban, több mint negyven lakóház megrongálódott, sok lakónak ki kellett költöznie. A károsultak számára gyűjtést szerveztek – tájékoztatott a Hargita megyei tanács sajtószolgálata.
2019. június 19., 19:222019. június 19., 19:22
2019. június 19., 19:302019. június 19., 19:30
A pénzbeli adományokat a helyi civil szervezet, a Viridis Egyesület számlájára várják. Számlaszámok: RO36 RZBR 0000 0600 0784 2098 – lej, RO98 RZBR 0000 0600 0950 2980 – forint. SWIFT-kód: RZBRROBU.

Hatalmas pusztítást okozott a hétfői vihar több csíki településen, a leginkább érintett községek Csíkbánkfalva és Csíkszentmárton. Utóbbi esetében több százezer lejes kár keletkezett: számos pincét öntött el a víz, hidak, gazdasági épületek és személyautók rongálódtak meg.

A 123-as jelzésű megyei út aszfaltburkolata is megrongálódott a hétfő esti áradás következtében, ugyanakkor az Úzvölgyébe vezető úton is nehézkesen lehet közlekedni az út rongálódása miatt – számol be közleményben Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
szóljon hozzá!