
Az aszfaltburkolatot is jelentősen megrongálta a lezúduló vízmennyiség
Fotó: Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
A 123-as jelzésű megyei út aszfaltburkolata is megrongálódott a hétfő esti áradás következtében, ugyanakkor az Úzvölgyébe vezető úton is nehézkesen lehet közlekedni az út rongálódása miatt – számol be közleményben Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
2019. június 18., 12:032019. június 18., 12:03
2019. június 18., 20:042019. június 18., 20:04
A hordalékot a helyiek az önkéntes és a hivatásos tűzoltók segítségével takarítják el az útról. Hargita Megye Tanácsa munkatársai is jelen vannak a helyszínen, felmérik a károkat és igyekeznek beavatkozni, ahol ez lehetséges – számolnak be a közleményben.
Becze István megyei tanácsos a helyszínről arról számolt be, hogy Csíkszentmártonban az elmúlt években még nem okozott ennyi kárt árvíz.
Az Úzvölgyébe vezető utat is megrongálta a hétfő esti vihar
Fotó: Hargita megye tanácsának sajtószolgálata
A megyei tanácsos beszámolója szerint minden település önkéntes tűzoltó egyesületének segítségére számítanak, az erőforrásokat a napokban Csíkszentmártonba kell csoportosítani.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
1 hozzászólás