Több kérdést is megvitattak döntéseket hoztak a társult tulajdonosok a Monturist Kft. legutóbbi, múlt csütörtökön Budapesten tartott közgyűlésén. Az erről kiadott közlemény szerint a közgyűlés „egyetértésében, fegyelmezett és operatív légkörben zajlott”.
2016. március 21., 14:392016. március 21., 14:39
Virág Zsolt, a cég ügyvezetője hívta össze a március 17-i közgyűlést, a tulajdonosok kérésére, ám ő személyesen nem vett részt a találkozón. Hiányában hoztak több döntést Budapest V. ker. Belváros-Lipótváros és Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város önkormányzatának képviselői. Így például újabb határozattal erősítették meg korábbi döntésüket, mely szerint a 2005-ben kinevezett Virág Zsolt ügyvezetőt visszahívják tisztségéből.
A közgyűlés a gyergyószentmiklósi Rusu Róbertet nevezte ki ügyvezetői tisztségbe, egy éves időszakra, az alapító okiratban előírt hatás- és jogkörök teljes gyakorlására. Bár a korábbi döntés arról szólt, hogy Virág Zsolt helyére Pál Leventét nevezik ki, ennek mára objektív akadályai lettek. A cégbíróságon történő bejegyzés, az ügyvezető személyének módosulása hónapokig elhúzódott, sőt az eljárás máig sem zárult le. Így a közgyűlés által megbízott, de formálisan be nem iktatott ügyvezető írásban jelezte: nem áll módjában tovább várni a bejegyzési procedúra lezártáig, lemond megbízatásáról. Ez tette szükségessé, hogy a cég ügyvezetésére új személyt nevezzenek meg a tulajdonosok.
A társtulajdonosok határoztak arról is, hogy szakértők bevonásával vizsgáltatják felül a cég teljes könyv- és számvitelét, kielemezve ennek vagyonkezelését. Annak érdekében, hogy a vizsgálatot folytatók a cég ügyvitelében minél alapos betekintést nyerhessenek, a jogszabályok által megengedett összes hatáskörrel felruházta őket a közgyűlés.
A közgyűlésen Nagy Zoltán polgármesteri teendőkkel megbízott alpolgármester bemutatta a Gyilkostó üdülőtelep frissen elkészült rendezési tervét. Továbbá megegyeztek abban, hogy legközelebb az új ügyvezető beiktatásához szükséges dokumentumok aláírásakor találkoznak, vélhetőleg akkor Gyergyószentmiklóson.
Immár huszonharmadik alkalommal szervezik meg az Alfalvi Napokat Gyergyóalfaluban. A kedden rajtoló és vasárnapig tartó eseménysor most is a Szentháromság vasárnapja köré szerveződik, és ezúttal is elsősorban a helyi közösségről és közösségnek szól.
István pap népe, vagyis a gyergyóalfalvi keresztalja csütörtökön reggel indul neki a Csíksomlyóra vezető útnak. A zarándokok vezetője Balázs József festőművész szerint senki sem teszi meg az utat csak úgy véletlenül: érzik Mária hívását.
Több mint kétszáz diák és tanáraik, hivatali alkalmazottak és önkéntesek vettek részt a Gyergyóalfaluból kivezető utak mentén a takarítási akcióban. Kétszázötven zsák szeméttől szabadították meg az árkokat, útszegélyeket.
Másfél kilométernyi vezeték lefektetését kell elvégeznie a kivitelezőnek a gyergyószentmiklósi Bucsin lakónegyedben. A HVCSK vezetője bízik abban, hogy ebben az évben ezt be is fejezik, ennek érdekében további munkacsoportok bevetését szorgalmazza.
Több mint 8 millió lej értékű támogatást kapott a gyergyószentmiklósi kórház új orvosi eszközök beszerzésére. A fejlesztések mellett viszont az orvoshiány továbbra is problémát jelent.
Tizenhárom tonnás súlykorlátozás lép érvénybe hétfőtől a 12C jelzésű országút Békás-szoros és Gyilkostó közötti szakaszán – közölte az országos útügyi igazgatóság Iași megyei kirendeltsége.
Gyergyószentmiklóson az idei gyereknapi programsorozatot szombaton tartják. A legtöbb esemény tervezett helyszíne a szabadidőpark, de rossz idő esetén sem maradnak el az események.
Elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Gyergyószentmiklóson május 31-én, szombaton – adja hírül a helyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Évek óta nem kaptak ilyen jó hírt a gyergyószentmiklósiak: kormányzati támogatások és megyei visszaosztások révén több mint 16 millió lej pluszforrással gazdálkodhatnak.
A Tarisznyás Márton Múzeum tudományos ismeretterjesztő előadássorozata, a Tarisznyás-estek következő alkalmán, csütörtökön Gál Levente muzeológus tart előadást „Fényképészek, fotográfiák, történetek – Egy fotótörténeti kutatás kezdetei” címmel.
szóljon hozzá!