Újabb lépések a rendezett városkép felé

Kátyúzás, aszfaltozás, járdásítás, parkok, terek rendezése, épületek felújítása, újabb buszvárók, városszépítő elemek kihelyezése – csak néhány a gyergyószentmiklósi önkormányzat által erre az évre tervezett útkarbantartási és térrendezési munkálatokból. A részletekről Nagy Zoltán alpolgármester tájékoztatta a sajtót.

Pethő Melánia

2012. február 16., 17:262012. február 16., 17:26

2012. február 16., 18:212012. február 16., 18:21

Az idénre is érvényes kivitelezési szerződés lehetővé teszi, hogy a hó elolvadása után, már kora tavasszal nekiláthassanak az útkarbantartási és a járdásítási munkálatoknak Gyergyószentmiklóson. A költségvetésből erre a célra elkülönített összegből a szokásos kátyúzás mellett folytatják a lakónegyedekben lévő utcák rendbetételét, a szegélyek feltöltését, illetve egyes, nagyon rossz állapotban lévő utcák leaszfaltozását. Ezt a fajta munkálatot a Kápolna utcában kezdik, előbb felszedik a meglévő aszfaltmaradékot, kialakítják az út- és a járdafelületet alapját, és a tervek szerint még idén ősszel lerakják az első aszfaltréteget is azon a szakaszon, ahol a gázvezetékek már le vannak fektetve. A felújítást jövőben véglegesítik.

Tervben van a Vadászok utca javítása, elkészítik a Gimnázium és a Rózsák utca rehabilitálásának terveit – ismertette a terveket Nagy Zoltán alpolgármester. Az útjavításokkal kapcsolatban elmondta, a városon áthaladó 12-es jelzésű országút javításáról is egyeztettek az illetékesekkel, az ígéretek szerint már tavasszal elvégzik a javítási munkálatokat a Gábor Áron és a Bălcescu utcákban, illetve a főtéren.

A föld- és makadám (kövezett) utak feljavítása is tervben van, a mellékutakkal megvárják a csatornázási munkálatok befejezését. Addig az utcák mezőkre nyúló részeit javítják fel; tervek szerint 12 mezei út rendbetételét végzik el idén. A munkálatok során árkokat mélyítenek, illetve szükség esetén újabbakat ásnak, elegyengetik az útfelületet, helyenként töltés is kerül ezekre. Az Ady Endre utcától a négyes kilométerig vezető ún. hátsó utat a szekeres és biciklis forgalomnak szeretnék átadni, ezt természetesen felújítás előzi meg. A kerékpárutat egyébként idén a kilences kilométerig szeretnék kialakítani, a régi vasút nyomvonalán.

A további útkarbantartási, illetve a térrendezési tervezetekről a Gyergyói Hírlap február 17-ei lapszámában olvashatnak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 12., hétfő

Folytatódnak a Tarisznyás estek Gyergyószentmiklóson

Idén is folytatják a Tarisznyás-estek sorozatát Gyergyószentmiklósón a Tarisznyás Márton Múzeumban.

Folytatódnak a Tarisznyás estek Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. január 10., szombat

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?

Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.

A fiatalok éve Gyergyóban: mit hoz az ifjúsági fővárosi cím?
2026. január 07., szerda

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve

Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.

Kigyulladt a salamási rendőrség tetőzete – frissítve
2026. január 07., szerda

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok

Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.

Istállótűz Gyergyóremetén: mintegy 500 négyzetméteren pusztítottak a lángok
Hirdetés
2026. január 06., kedd

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson

A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.

Javuló céges, romló lakossági adófizetés Gyergyószentmiklóson
2026. január 04., vasárnap

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak

Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.

A vendégek fizetnek, a város profitál: új lendületet adnának a gyergyói turizmusnak
2026. január 03., szombat

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve

Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.

Fa dőlt az útra Gyergyószentmiklós és Gyilkostó között – frissítve
Hirdetés
2026. január 01., csütörtök

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje

Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.

Egészséges kisfiú Gyergyószentmiklós idei elsőszülöttje
2025. december 31., szerda

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel

Ma, amikor a különféle alkalmazások akár percnyi pontossággal jelzik előre az esőt, vagy azt, hogy mikor süt ki a nap, a népi időjóslás több ezer éves következtetései már nem létfontosságúak, de egy könyv segít abban, hogy mégse menjenek feledésbe.

„Veres az ég alja, szél lesz” – időjósló mondókák nyomában Kisné Portik Irénnel
2025. december 31., szerda

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson

Idén is a főtéren, a központi parkban rendezik meg Gyergyószentmiklóson a szabadtéri szilveszteri ünnepséget. A szervezők közös óévbúcsúztatóra és újévköszöntésre várják a helyieket és az ide látogatókat koncerttel és éjféli tűzijátékkal.

Tűzijátékkal és koncerttel búcsúztatják az óévet Gyergyószentmiklóson
Hirdetés