
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Vízelvezető csatornába szorult egy ló kedden Maroshévízen. A tűzoltók a helyi polgármesteri hivatal markológépével emelték ki a sáros állatot szorult helyzetéből. Ugyanezen a napon a tűzoltók egy fán rekedt macskát is megmentettek.
2025. november 04., 20:022025. november 04., 20:02
Két állatmentő beavatkozást hajtott végre kedden Maroshévízen a tűzoltóság, mindkettőt sikerrel zárták.
Az első esetben egy lovat kellett kimenteni, miután egy vízelvezető csatornába szorult. Az állatot markológép segítségével emelték ki a tűzoltók, a gépet a helyi polgármesteri hivatal bocsátotta rendelkezésükre.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság közleményében kiemelte, a legszebb pillanata a mentésnek a ló és a gazdájával találkozása volt.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A maroshévízi tűzoltókat ugyanakkor egy másik feladathoz is riasztották ugyanezen a napon: egy macska rekedt fent a központi park egyik fáján. „A tűzoltók gyorsan és hatékonyan cselekedtek, újra bizonyítva, hogy a mentés szelleme nem ismer határokat – legyen szó emberekről vagy szenvedő állatokról. Nagy odafigyeléssel és türelemmel sikerült elkapni a megijedt macskát és biztonságban lehozni” – fogalmaztak a közleményben.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Kiemelték azt is, hogy a 112-es segélyhívó számot csak valódi vészhelyzetekben szabad hívni, amikor élet vagy vagyon – beleértve az állatokat is – közvetlen veszélyben van.
Két maroshévízi férfit azonosítottak és tartóztattak le a rendőrök, miután a gyanú szerint megtámadtak egy taxisofőrt, majd egyikük jogosítvány nélkül elhajtott a taxival. A járművet később egy Maroshévíz határában található erdős területen hagyták.
Négy napon át a lovas programoké, hagyományoké, sporté és közösségi élményeké lesz a főszerep. A több mint 120 programpontot kínáló Székelyföldi Lovas Ünnep idén először szekeres és lovas zarándoklattal kezdődik.
Ittas sofőrt tartóztatott fel a rendőrség vasárnap éjfélkor egy gyergyószentmiklósi utcában – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több városrészen is munkálatok kezdődnek, illetve folytatódnak hétfőtől Gyergyószentmiklóson. A Virág negyed mindkét felén és a Bucsin negyedben is dolgoznak, az ott lakókat arra kérik, autóikkal máshol parkoljanak.
A város hét iskolájába és három másik forgalmas helyszínre kerülhet automata defibrillátor egy közösségi kezdeményezés révén. Oktatási programot is szerveznek, hogy minél többen legyenek képesek segítséget nyújtani a kritikus percekben.
Korabeli ruhás felvonulással, veterán autókkal, lovashintózással, koncertekkel és tánccal várják az érdeklődőket hétvégén Borszéken, a Nosztalgia fesztiválon.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) csütörtökön kiadta a megbízást az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti (1D jelzésű) szakasza kivitelezésének elindítására.
Helybenhagyta a fellebbviteli bíróság a Hargita Megyei Törvényszék elsőfokú ítéletét a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly történt emberölés ügyében. Az elkövető fellebbezését elutasították, húsz év letöltendő szabadságvesztést kapott.
A vízhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken időszakos vízszünet lesz Gyergyószentmiklóson.
A Bucsin negyedben folytatja a közműberuházás kivitelezője a korábban felbontott útburkolatok helyreállítását – tájékoztat Gyergyószentmiklós önkormányzata.
szóljon hozzá!