A Krigel Sport Klub az idén is meghívja a gazdákat lovaikkal együtt a IX. Székelyföldi Lovas Ünnep keretén belül megszervezett lószemlére.
2016. augusztus 12., 14:472016. augusztus 12., 14:47
Az esemény szeptember 3-án, szombaton reggel 8-tól kezdődik a gyergyószentmiklósi lovaspályán. A részvételhez kötelező bemutatni az érvényes vérvizsgával rendelkező lóútlevelet.
A benevezett állatokat szakmai zsűri bírálja el és a legjobb, legszebb lovakat a szervezők díjazni fogják. Jelentkezni a 0744-783 826-os vagy a 0266-364 688-as telefonszámokon lehet naponta 9 és 16 óra között, valamint az esemény Facebook-oldalán is, kitöltve a jelentkezési lapot.
A nevezés 2016. augusztus 29-én 15 órakor zárul le, helyszíni nevezést nem fogadnak el. A részvétel ingyenes.
(x)
Tizenötödik alkalommal szervezik meg Gyergyószentmiklóson az Örmény Művészeti Fesztivált, amely szeptember 5–7. között kínál gazdag programot a közönségnek. A kulturális értékek megmutatása és a gasztronómia is jelentős hangsúlyt kap.
Sikerült átütemezni a korábban felvett húszmillió lejes hitel visszafizetését, nyugtázták Csergő Ottó lemondását, és újra közbeszerzést írnak ki a szemét elszállítására. Ezek voltak a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfői ülésének témái.
Árokba csúszott egy busz Borzonton hétfő reggel. Felnőttek és gyerekek is a járműben ragadtak a mentőegységek érkezéséig.
Két, személyi sérüléssel járó közúti baleset is történt nagyjából ugyanabban az időpontban Gyergyószéken hétfőn reggel.
Tizennyolcadik alkalommal zajlik ezen a hétvégén a Székelyföldi Lovas Ünnep. A Krigel SK szervezésében érdekes események várták és várják a közönséget a gyergyószentmiklósi lovaspályán. Négy napon át „lóerő”, hagyomány és jókedv a meghatározó.
A gyergyószentmiklósi villamossági vállalat a helyi önkormányzattal közösen lakossági fórumot szervez augusztus 27-én, szerdán 18 órától a Szabadság tér 22. szám alatt található tanácsteremben.
Távoltartási végzés megszegése miatt vett őrizetbe a rendőrség egy gyergyószentmiklósi férfit pénteken.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
szóljon hozzá!