
Fotó: Gergely Imre
Öt nap alatt készültek azok az alkotások a Vadárvácska alkotótáborban, amelyek vasárnap kerültek közszemlére. Az immár 12. alkalommal megrendezett művésztábor témája a zarándoklat, a csíksomlyói búcsú volt.
 
                        2016. augusztus 01., 13:582016. augusztus 01., 13:58
Fontos évfordulóra készülnek az alfalviak. Jövőre 450 éve lesz annak, hogy a hagyomány szerint 1567-ben először indult zarándoklat a csíksomlyói Máriához István pap vezetésével. Erre az évfordulóra való felkészülés jegyében rendezték meg idén a Vadárvácska művésztábort. Az alfalvi képzőművészeti galériában sorra került táborzáró kiállításon bárki megtapasztalhatta, mindenkiben megindított valamit a téma. Különlegesen értékes alkotások készültek – vezette fel a látnivalókat a táborszervező házigazda Gál Mihály is.
A kiállítás alkotói
Összesen 25 művész munkái láthatók a kiállításon. A táborban Balázs József, Bandi Katalin, Barabás Éva, Bálint Károly, Bokor Margit, Ciobanu Gyula, Csutak Levente, Datu Victor, Dávid Júlia, Forró Ágnes, Gergely Erika, Jakabos Olsefszky Ilona, Kiss Levente, Major Gizella, Nagy Annamária, Nagy Dalma, Ráduly Piroska, Sajgó Ilona, Serbán Szilvia, Szakács Eszter, Vargyas Ildikó. Műveit küldte a tárlatra Gaál András, Holló Barna, Márton Árpád és Miholcsa József alkotott.
A galéria falain 25 képzőművész alkotásai láthatók, többségük a helyszínen, a Vadárvácska táborban hozta létre kiállított művét. Voltak, akik személyesen nem lehettek itt, de elküldték a megadott témában készített műveiket. A galéria kiállítóhelyisége nem is volt elég a művek befogadására, az előtér falaira is jutott a műtárgyakból – először az alkotótábor történetében.
Balázs József festőművész alighanem a leghivatottabb személy, aki csíksomlyói zarándoklat-témában tárlaton beszélhet. Maga is kiállította alkotását, de hitelességének legfontosabb bizonyítéka, hogy 25 éve minden évben ő vezeti Csíksomlyóra az alfalvi keresztalját.
Amint azonban a képek mutatják, nem csak gyalogosan lehet megtenni a zarándoklatot, hanem lélekben is. Az, hogy a Szűzanya tiszteletére alkotnak mindenkiben megmozdította azt a titokzatos misztériumot, ami az embert az Istenhez köti. Mária megáldotta az alkotókat, öt nap alatt mindenki elérte célját, művével meg tudta fogalmazni, amit úgy érzett, hogy nemes és ezzel a témával kapcsolatban megfogalmazható.
A helyi Domokos Pál Péter hagyományőrző csoport citerásainak játékával színesített tárlaton Gál Szabolcs polgármester így fogalmazott, a művek azt a gondolatot keltik, hogy amíg van hitünk, addig van megmaradásunk is.
Több mint két év szünet után újra van iskolaorvosa Gyergyószentmiklósnak: dr. Kiss-Tróznai Zsuzsanna szeptembertől felügyeli a város több mint 3400 gyermekének egészségét.
 
              Négy kiskorút ápolnak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a hétfő esti, Gyergyóalfalu környékén történt súlyos közlekedési baleset után.
 
              Utánfutóval ellátott kvad sodródott le egy erdei útról hétfőn este Gyergyóalfaluban; a járműben hét 15 és 17 év közötti fiatal utazott, akik közül többen megsérültek – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
 
              Lesodródott az úttestről, majd 20 méteres szakadékba zuhant hétfőn este egy sofőr Gyergyószentmiklós Gyilkos-tó felőli kijáratánál. Az autóból kiszabadított sofőr nem engedte, hogy kórházba szállítsák – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
 
              A gyergyószentmiklósi Szeretetkonyha 1997 óta biztosít meleg ebédet azoknak, akik nehéz anyagi helyzetben élnek. A szolgáltatást a Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet veszi át, és több rászorulót fognak segíteni.
 
              Életét vesztette az egyik áldozat vasárnap délelőtt a Gyergyószentmiklós melletti Vaslábon történt közúti balesetben.
 
              Huszonegy kisgyermek öltözhetett új, hagyományos viseletbe a gyergyóalfalvi Mesevár óvodában, amelyet tánccal avattak fel ünnepi hangulatban, beteljesítve az óvónők és a közösség többéves álmát.
 
              A gyergyószentmiklósi rendőrség egy 44 éves nő eltűnésének ügyében indított keresést, megtalálásában a lakosság segítségét kérik.
 
              Átfogó rendőrségi ellenőrzés zajlott szerdán Gyergyószentmiklóson: a razzia a fegyvertulajdonosokat, az autóvezetőket, az állattartókat, az erdészetet és a biztonsági előírásokat is érintette.
 
              Sok szülő és gyerek örül annak, hogy – ha közel két hónapos csúszással is, de – elindulnak reggelente a „Fenyves járatok”. Csütörtöktől felnőtt önkéntesek felügyelete mellett újra szervezetten, gyalog mennek iskolába a bekapcsolódó gyerekek.
 
              
szóljon hozzá!