
Fotó: Kristó Róbert
Az utak tisztán tartása és járhatóvá tétele érdekében hófogó rácsok kihelyezését javasolja Hargita Megye Tanácsa – írja a megyei önkormányzat sajtószolgálata.
2017. január 10., 10:252017. január 10., 10:25
Mint közlik, a hófogó rácsok felszerelését három feltétellel tudják biztosítani. Az egyik, hogy a polgármesteri hivatalok egyeztessenek a földterületek tulajdonosaival, hogy ezeket a rácsokat díjmentesen helyezhessék ki márciusig. A másik, hogy a rácsokat márciustól novemberig raktározzák a polgármesteri hivatalok. A harmadik pedig, hogy a hópalánkok felszerelését a polgármesteri hivatalok munkatársai végezzék el, a megyei tanács szakembereinek felügyeletével.
Ezekre a feltételekre azért van szüksége a megyei önkormányzatnak, mert nincs elegendő és megfelelő raktárhelyisége, ugyanis – mint írják – még a saját hóekés traktoruknak sem tudnak megfelelő helyet biztosítani. Mindemellett csupán öt munkatárs foglalkozik a téli és a nyári karbantartással, a forgalombiztonsági elemekkel, a balesetek miatti pereskedésekhez szükséges akták készítésével, kátyúzással, valamint az egyrétegű aszfaltozásokkal az összesen közel ezer kilométer hosszú megyei kategóriájú utakon.
A továbbiakban felmérik, hol van szükség ezekre a hópalánkokra, majd levélben értesítik a polgármesteri hivatalokat, hogy hol indokolt ezeknek az eszközöknek a használata.
Osztják a fűtés- és energiatámogatásokat Gyergyószentmiklóson: június 2. és 4. között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatást, közismert nevén a „fapénzt”, valamint az energia-kiegészítő juttatást, az úgynevezett „butéliapénzt”.
Folytatódik Gyergyószentmiklós külterületeinek általános kataszteri felmérése: június 2. és 5. között több dűlőben és az ipari zóna belterületein végeznek helyszíni méréseket.
Kötelező megszorítások és fejlesztések egyszerre határozzák meg Gyergyóremete, Gyergyóalfalu és Gyergyócsomafalva idei költségvetését. A beruházások folytatódnak, de a működtetés egyre nehezebb.
Elkerüli a kihelyezett csapdát a Gyergyószentmiklós üdülőövezetében korábban rendszeresen megforduló medve. Az állatot a csapda kihelyezése után látták ugyan a helyszínen, de elfogni egyelőre nem sikerült.
Bírósági ügyére való tekintettel nem hagyták jóvá Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke jelölését az RMDSZ gyergyószéki szervezetének élére. Helyette Bende Sándor parlamenti képviselő dossziéját fogadták el.
Járműre dőlt egy fa szombaton délután a Gyergyóalfalu községhez tartozó Borzonton, a 13B jelzésű országúton – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Csaknem minden este megjelennek a nagyvadak a gyergyószentmiklósi 4-es kilométer közelében. A Ro-Alert riasztásoknak nem várt következménye is lett: valóságos „katasztrófaturizmus” indult el a környéken.
Sportrendezvényekkel, hagyományőrző és kultúrprogramokkal, koncertekkel zajlanak a XXIV. Gyergyóalfalvi Napok május 27–31. között.
Nyári Ifjúsági Színpad programsorozat indul a Tarisznyás Márton Múzeum udvarán szombaton, új kulturális és közösségi térrel gazdagodik Gyergyószentmiklós. Május 30. és szeptember 27. között mintegy ötven esemény várja az érdeklődőket.
Lezárják a Szabadság tér egy szakaszát, és több utcában is forgalomkorlátozásokra kell számítani Gyergyószentmiklóson a szennyvízhálózat bővítéséhez kapcsolódó munkálatok és úthelyreállítás miatt az elkövetkező hetekben.
szóljon hozzá!