
Helyszíni mérésre várják a Kiskürüc dűlőben érintett területtulajdonosokat. Lakossági fórum keretében találkoztak az érintettekkel május végén a parcellázási tervek elkészítésével foglalkozó önkormányzati szakiroda, illetve a kivitelező Topo Service cég munkatársai.
2015. június 05., 16:482015. június 05., 16:48
„A fórumra a 86, 100, 101, 102, 105, 106, 107-os számú dűlőkben érintett területtulajdonosokat és -használókat várták. Azóta körülbelül az érintettek fele, mintegy 80 személy juttatta el a kérdőívet az önkormányzat kataszteri osztályához. A kérdőív elektronikus formában, románul és magyarul egyaránt letölthető a gyergyoszentmiklos.ro weboldal önkormányzat menüpontjáról elérhető parcellázási tervek alpontnál. A kitöltött kérdőívet nyomtatva, személyesen kérjük, juttassák el a polgármesteri hivatal ügyfélfogadójába, vagy küldjék el e-mailben a varoshaza@gyergyoszentmiklos.ro e-mail címre mielőbb” – áll a városháza felhívásában.
Hétfőn, június 1-jén elkezdődtek a helyszíni mérések is a Nyír-Domb és Mocsár dűlőkben (105-107). A héten lehetőség szerint lezárják azt a szakcég munkatársai, jövő héten pedig a következő dűlőben látnak hozzá a mérésekhez.
Június 8-án, hétfőn reggel 9 órára várják a Kiskürüc dűlőben (100-as szám) érintett tulajdonosokat és területhasználókat, hogy a helyszíni méréseket közösen ütemezhessék.
Találkozási pont: a Tűzoltók utca végén, a lovaspálya bejáratánál, az egykori barompiacnál.
Feszült hangulatú, de informatív lakossági fórumot tartottak Gyergyóalfaluban az A8-as autópálya nyomvonala mentén tervezett kisajátításokról. Bár a kártalanítási összegeket már elkülönítették, a helyi gazdák szerint a határidők betarthatatlanok.
Eltelt egy hónap, amióta újra bevezették a fizetéses parkolási rendszert Gyergyószentmiklóson. A tapasztalat szerint a kezdeti félreértéseket leszámítva az emberek többsége betartja a szabályokat. A bérletet váltók száma meghaladta a 300-at.
Többen kimenekültek egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozó épületéből, amint a létesítményben tűz keletkezett kedden este. Egy ember égési sérüléseket szenvedett a karjain. Jelenleg is zajlik az oltás.
Érdekes eszmefuttatásra hívja olvasóit a kultúráról a gyergyószentmiklósi könyvtár csütörtökön. Meghívottjuk Vida Gábor író, a Látó szépirodalmi folyóirat főszerkesztője lesz.
Újabb kezdeményezéssel segíti a rászorulókat a Gyulafehérvári Caritas: hétfőn megnyitotta a Szent Márton Éttermet, amelynek bevétele a gyergyószentmiklósi szeretetkonyha működését támogatja.
Két személyautó ütközött össze szombat hajnalban Gyergyószentmiklóson, a balesetben egy 72 éves nő megsérült, az egyik sofőr leheletében pedig alkoholt mutatott ki az szonda.
Hosszú, akadályokkal teli évek után végre elindulhatott a tevékenység a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvodában. A 118 éves egykori községháza épülete teljesen megújult, és ma már korszerű, biztonságos környezet fogadja a gyerekeket.
Dr. Bíró Levente tüdőgyógyász A leggyakoribb légúti betegségek megelőzése címmel tart előadást Gyergyószentmiklóson.
Tájékoztató megbeszélésre hívja a lakosságot Gyergyóalfalu községvezetése az autópálya-beruházással kapcsolatban. Az esemény január 22-én, csütörtökön 12 órára van meghirdetve a helyi kultúrház színháztermébe.
Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.
szóljon hozzá!