
Fotó: Csata Beáta
A fiatal humorista stand up előadóként egy éve vesz részt versenyeken, vállal fellépéseket, de máris a VIII. Humorfesztivál győztesének és a 2012-es Médiabefutó próza kategória fődíjasának mondhatja magát. A borzonti tehetség a jövőjét is ebben a szakmában képzeli el, hisz a közönség jókedve minden fáradságára elégtételt jelent.
2012. május 22., 18:462012. május 22., 18:46
2012. május 22., 20:362012. május 22., 20:36
György Botonddal beszélgettünk az idei Médiabefutó során szerzett élményeiről. Mint mondta, azért indult a tehetségkutató versenyen, mert rájött: a mai világban nem elég, ha valaki tehetséges, arra is szüksége van, hogy közismert legyen. Pozitív élményekkel gazdagodott a verseny során, új ismerősökre tett szert. Az első, helyi válogatáson gyengébb poénokból álló előadással készült, majd a regionális döntőn – mivel Gyergyószentmiklósra tették át a helyszínt – helyi poénokkal próbálta nevetésre bírni a nagyérdeműt. Szerinte a legjobb az országos döntő marosvásárhelyi szakasza volt, ahol a közönség jól fogadta poénjait. Talán azért, mert ott jobban el van terjedve ez a műfaj, mint itthon – magyarázta.
Kérdésünkre a tizedikes előadó elmondta, a Humorfesztivál és a Médiabefutó közt jelentős különbség van: a Humorfesztiválon számítottak arra, hogy ha valaki kiáll a színpadra, valami humorosat fog mondani, ezzel szemben a Médiabefutón az énekes-táncos előadások közt volt, akit váratlanul ért a poéneső. Ugyanakkor a Médiabefutón más szempontok alapján értékeltek, leginkább a beszédtechnikára, előadásmódra figyelt a zsűri, és többnyire pozitív véleményeket, rengeteg tanácsot, javaslatot kapott. Az országos döntő előtt egy felkészítő tábort is tartottak számukra, ahol mentorként egy dramaturg állt a rendelkezésére, aki nem csak az előadásmódra vonatkozóan látta el tanácsokkal, hanem az előre megírt poénok szerkezetére is tett módosítási javaslatokat.
A tavalyi Humorfesztiválra való jelentkezés során kóstolt bele a stand up előadások világába – szavaival élve: véletlenül találtak egymásra ő és a humor. Azóta együtt állnak színpadra, és fakasztják sírásra a közönséget. Kezdetben, mint ahogy a Humorfesztiválra való készülés során is, előre megírta, átalakította a poénokat, amit majd úgy adott elő a színpadon, mintha improvizálna, de kevés alkalommal fordult elő, hogy nem a megírt szöveg alapján beszélt. Most már van némi tapasztalata, így mindig poénra készen figyel, és ha valami érdekeset lát, akkor lejegyzi, később átalakítva születnek a poénjai.
Mint mondta, egyelőre még amatőr humoristának számít, nagyrészt falunapokra, iskolai rendezvényekre kap felkérést. Nagyobb méretű rendezvényeken is fellépett, ilyen a Félsziget Fesztivál, Tusványos vagy az EU-tábor. Az elkövetkező időszakban is zsúfolt a programja, de nem bánja, mert szeret ezzel foglalkozni. „Szeretem az embereknek a hétköznapjait beszínesíteni, kicsi örömet hozni nekik” – mondta. Hideget-meleget egyaránt kap, de szerinte nincs annál jobb érzés, mint amikor az emberek arca felderül.
A közönségdíj még gazdára vár
A Médiabefutó közönségdíjasára még lehet szavazni, aki majd megkapja a díjjal járó 500 lej értékű nyereményt. A verseny honlapján megtekinthetők a videók, május 29-én déli 12 óráig lehet lájkolni a kedvenceket. Így a próza kategória fődíja mellett Botinak esélye van elnyerni a 2012-es Médiabefutó közönségdíját is.
A gyergyóiak jól szerepeltek az idei Médiabefutón, ezt jelzi az is, hogy különböző kategóriákban számos díjat bezsebeltek. Az Ördögborda a tánc kategória nívódíját, Fazakas Bernadett az ének-zene kategória nívódíját, a közönségszavazással továbbjutott The Stocks pedig az EU-táborban való fellépési lehetőséget nyert.
Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.
Idén is ünnepi gálaműsorral köszöntik a Magyar Kultúra Napját a Gyergyói-medencében. Az eseménynek ezúttal a ditrói Kőrösi Csoma Sándor Művelődési Ház ad otthont január 18-án, vasárnap 18 órától.
Idén is folytatják a Tarisznyás-estek sorozatát Gyergyószentmiklósón a Tarisznyás Márton Múzeumban.
Gyergyószentmiklós viseli Magyarország külhoni ifjúsági fővárosa címet idén, amelyet Cegléd testvérvárossal párban nyert el. A kitüntetéssel járó 100 millió forintos támogatás konkrét fejlesztéseket hoz: például ifjúsági központ épül.
Súlyos tűzesethez riasztották a tűzoltókat: Salamáson lángra kapott a helyi rendőrőrs épülete. A tűz az épület tetőszerkezetét és a manzárdot érinti, mintegy 200 négyzetméteres felületen.
Egy lángoló mezőgazdasági épülethez riasztották szerdán reggel a tűzoltókat Gyergyóremetére: egy nagyméretű istálló gyulladt ki egy farmon. Szerencsére sem emberi sérülés nem történt, sem állatokban nem esett kár.
A lakosság kisebb arányban volt jó adófizető, a cégeknél viszont jelentős adósságcsökkenés történt 2025-ben Gyergyószentmiklóson. A 2026-os évre vonatkozó helyi adók és illetékek befizetése január 15-től lehetséges a városban.
Turisztikai Desztináció Menedzsment alapításával tenné ismertebbé, vonzóbbá a városi és gyilkostói vendéglátóhelyeket, valamint a turisztikai kínálatot Gyergyószentmiklós. Az új évtől bevezetett idegenforgalmi illeték teremti meg ehhez az alapot.
Teljesen lezárták a forgalmat a 12C jelzésű országút Gyergyószentmiklós és Gyilkostó közötti szakaszán szombat reggel, miután az erős havazás miatt az úttestre dőlt egy fa.
Császármetszéssel segítették a világra az év első újszülöttjét a gyergyószentmiklósi kórházban. A kisfiú és édesanyja is egészségesek.
szóljon hozzá!