Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Technikai Kollégium három diákja vett részt a hollandiai Noord-Brabant tartományban szervezett, az emberek, a Föld és a profit összehangolásáról szóló nemzetközi konferencián. A gyergyói fiatalok egy építendő kampusz tervezéséhez és fenntartható fejlesztéséhez dolgoztak ki terveket.
2010. március 01., 18:132010. március 01., 18:13
2010. április 08., 18:592010. április 08., 18:59
Fotó: Gergely Imre
A projektben való részvétellel a Batthyány kollégium egy olyan kapcsolatrendszerre tett szert, aminek hozadékaként három diák vett részt februárban a hollandiai Noord-Brabant tartományban rendezett nemzetközi konferencián.
Fotó: Gergely Imre
A konferencia idején a résztvevők különböző témakörökben kellett saját ötleteiket kidolgozzák, majd bemutassák, megkeresve az ember, a Föld, és a profit hármasságban az összhangot – ismertette Farkas Zoltán igazgató.
Fotó: Gergely Imre
Csortán Szabolcs résztvevő elmondta, a feladatra 5 napjuk volt, ez idő alatt dolgozták ki azt a tervet, ami alapján egy napenergiával, termálfűtésrendszerrel ellátott, illetve újrahasznosítható anyagokból építendő komplexum jöhetne létre.
Amint azt Farkas Zoltán igazgató mondta, a konferencián tartózkodásuk ideje alatt már kiderült, a diákok által kidolgozott tervek közül nagyon sokat elfogadtak, és a kivitelezéseknél hasznosítani is fognak. De ennél is fontosabb az, hogy a Batthyány Ignác kollégium bekerült egy nemzetközi vérkeringésbe – véli az iskolaigazgató.
Nemrégiben Csinódra látogattunk, abba a faluba, ahol nem terem meg a burgonya, csak 2002 óta van villany, és ahová két éve vezet aszfaltozott út. Egy ottani gazdával beszélgetve kiderült, Uz Bence utódait nem hozzák lázba a megszorító intézkedések.
Péntek óta küzdenek az avartűzzel a tűzoltók a Gyergyóhollóhoz tartozó Hollósarka településen. Az utolsó tűzfészkek felszámolását szombat reggel folytatták.
Vízkorlátozást helyezett kilátásba a gyergyói vízszolgáltató vállalat, amennyiben Gyergyóújfaluban és Gyergyóalfaluban nem sikerül csökkenteni a vízfogyasztást.
Tudományos konferenciával emlékeznek meg az ereklyés országzászló mozgalom százéves évfordulójáról Maroshévízen. A rendezvény az országzászlók, világháborús emlékművek, katonai temetők és nemzeti emlékhelyek témakörét járja körül.
Idén is csatlakozik az Erdővidék Múzeuma a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. A tavalyi nagy sikerű gyógynövényes tematikát követve az idei program középpontjában ismét az erdővidéki gyógynövények és azok felhasználása áll.
Több mint 14 millió lejes beruházás küszöbén áll a gyergyószentmiklósi kórház, miután újabb uniós támogatást nyert el. Erről kedden reggel tartottak rendkívüli tanácsülést a városban, ahol egyhangúlag szavazták meg a költségvetés módosítását.
A Gyergyói-medence két településén is vidám falunapok zajlanak a héten. Gyergyóújfalu már pár napja belekezdett az ünneplésbe, Güdücön pedig július első hétvégéjén tartják a hagyományos búcsús rendezvényt.
A Figura Stúdió Színház 40. évadának célját nem egy megemlékezés képezte, hanem a múlt, a jelen és jövőbeli alternatívák bemutatása. A különleges év után érdekesnek ígérkezik a következő is. Jön a Kollokvium, és Bocsárdi László visszatér rendezőként.
Ditró és Orotva, valamint Gyergyócsomafalva is színes falunapi programokkal várja a helyieket és az odalátogatókat a hétvégén. A rendezvénysorozatokban közös, hogy minden korosztálynak kínálnak kikapcsolódási lehetőséget.
Gyergyóremete községben is megjelent az afrikai sertéspestis, ezért több sürgős és szigorú intézkedést vezettek be a betegség terjedésének megelőzése érdekében – tájékoztatott a helyi polgármesteri hivatal.
szóljon hozzá!