Erdély kalandfővárosát népszerüsítik

A budapesti nemzetközi turisztikai vásáron való részvétel után a román fővárosban megrendezésre kerülő Romexpon népszerüsíti látogatóvonzó kínálatát Gyergyószentmiklós. Március 15–18. között a város „medvés” standján fogadják az érdeklődőket a Gyergyószentmiklósért Turisztikai Iroda munkatársai.

Pethő Melánia

2012. március 13., 15:142012. március 13., 15:14

2012. március 13., 15:232012. március 13., 15:23

„Reméljük, a Hungexpon elért sikereket a bukaresti kiállításon is megszerezhetjük, és ezzel is nyomatékosítani tudjuk városunk jelenlétét a turisztikai térképen” – közölte keddi sajtótájékoztatóján a hazai turisztikai vásáron való részvételhez fűzött reményeket Mezei János polgármester. Mint mondta, a kiállításon a gyergyói vendégfogadást, az itt szerezhető élmények kínálatát román nyelvű szóróanyagokon népszerüsítik, s akárcsak a magyarországi vásáron, itt is a „medvés” standdal igyekeznek felkelteni a látogatók érdeklődését.

A Gyilkos-tó vízéből kiálló fatörzs-csonkok, illetve a sziklán álló medve figyelemfelkeltő látványt nyújtanak, az így berendezett kiállítósarokkal a város környékének különleges turistacsalogató kínálatát népszerüsítik. Mint ilyen, a medvenéző csak egy a lehetséges kalandos programok közül, a kiállításokra készített szórólapokon a lovastúra, barlangászat, sziklamászás, hegyi biciklizés, sítúrázás lehetőségeire és egyéb természetközeli kikapcsolódási módokra hívják fel a vendégek figyelmét. Az önkormányzat a „Gyergyószentmiklós: Erdély kalandfővárosa” jemondtatra építi turisztikai népszerüsítő kampányát, amihez egyelőre négynapos, de bővíthető programsort is összeállítottak.

Mezei János azt is elmondta, a vásáron való népszerüsítés ajánlatával a turisztikai iroda felkereste a  városban működő vendéglátóipari egységeket, akik szórólapjaikat, reklámanyagikat szerda reggel 9 óráig még eljuttathatják az iroda munkatársainak, illetve akkor sem utasítanak vissza senkit, ha a vasárnapig tartó rendezvény helyszínén adják át népszerüsítésre szánt anyagaikat a szentmiklóst képviselő csapatnak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 02., csütörtök

Az EMSZ is segíti a levélszavazatok eljuttatását a Főkonzulátusra

Mozgóurnával segíti a levélszavazatok leadását az Erdélyi Magyar Szövetség gyergyószentmiklósi szervezete. A párt székelykeresztúri és szentegyházi szervezete is besegít a szavazatok eljuttatásában a csíkszeredai főkonzulátusra.

Az EMSZ is segíti a levélszavazatok eljuttatását a Főkonzulátusra
Hirdetés
2026. március 31., kedd

Jogtalan parkolási „felszólítások” a Virág negyedben

Egy gyergyószentmiklósi parkolóban álló autón hagyott, kézzel írt üzenet vet fel kérdéseket. Jogos figyelmeztetés ez vagy alaptalan fenyegetés? – merülhet fel abban, aki ilyen cédulát talál a kocsiján. Utánajártunk, ki döntheti el, ki parkolhat ott.

Jogtalan parkolási „felszólítások” a Virág negyedben
2026. március 31., kedd

Nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodtak a Vaskertes iskola tanulói

Egy hetet töltött Spanyolországban, a Kanári-szigetekhez tartozó Tenerifén a gyergyószentmiklósi Vaskertes Általános Iskola hét diákja és két tanára az Erasmus+ programnak köszönhetően.

Nemzetközi tapasztalatokkal gazdagodtak a Vaskertes iskola tanulói
2026. március 31., kedd

Szerencsésen zárult az eltűnt személy keresése Orotván

Szerencsés kimenetelű keresési akcióról számolt be kedden a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt, miután a hétvégén egy eltűnt ember felkutatására szerveztek összehangolt bevetést Orotva térségében.

Szerencsésen zárult az eltűnt személy keresése Orotván
Hirdetés
2026. március 31., kedd

Sövények helyett virágágyások: megújulnak a gyergyószentmiklósi zöldfelületek

Sövényeket távolítottak el, fákat metszettek és új virágágyásokat készítenek elő Gyergyószentmiklóson. A főtéri park tavaly megkezdett átalakítása idén folytatódik, miközben a város más pontjain is rendezik, bővítik a zöldfelületeket.

Sövények helyett virágágyások: megújulnak a gyergyószentmiklósi zöldfelületek
2026. március 31., kedd

Ittas sofőrt kaptak el Gyergyószentmiklóson

Ittas járművezetés miatt indult eljárás egy 44 éves, Gyergyóújfaluból származó férfi ellen, akit hétfőn reggel állítottak meg a rendőrök Gyergyószentmiklóson.

Ittas sofőrt kaptak el Gyergyószentmiklóson
2026. március 28., szombat

Új kerékpárút Gyergyóremetén: már az első napon több mint kétszázan próbálták ki

Több mint kétszázan próbálták ki szombaton Gyergyóremete új kerékpárútját, amelyet futók, sétálók és babakocsit toló édesanyák is birtokba vettek. A 3,2 kilométeres aszfaltcsíktól azt várják, hogy egyre többeket mozgásra ösztönöz majd.

Új kerékpárút Gyergyóremetén: már az első napon több mint kétszázan próbálták ki
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?

Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?
2026. március 27., péntek

Összefogásból épült ház, most jótékonysági koncerttel segítenek befejezni

Jótékonysági koncertet szerveznek március 27-én Gyergyóalfaluban, hogy befejezhessék a négygyermekes gyergyószentmiklósi család otthonát, amely összefogásból épült fel egy év alatt.

Összefogásból épült ház, most jótékonysági koncerttel segítenek befejezni
2026. március 26., csütörtök

Újdonságokkal készül Gyergyószentmiklós a húsvéti ünnepkörre

A virágvasárnapi barkaszenteléstől a húsvétvasárnapi határkerülésig több újdonsággal készül Gyergyószentmiklós húsvétra. Idén először a főtéri parkban tartják az ételszentelést, a szervezők pedig a közös ünneplés közösségformáló erejét hangsúlyozták.

Újdonságokkal készül Gyergyószentmiklós a húsvéti ünnepkörre
Hirdetés