A hideg aszfalt hiánya miatt is szünetelt az elmúlt hetekben az úttesteken megjelenő gödrök eltüntetése Csíkszeredában. Ez hamarosan folytatódik, de vannak olyan útszakaszok is, amelyek javítása csak később, meleg aszfalttal lehetséges.
2011. március 04., 17:332011. március 04., 17:33
2011. március 04., 21:022011. március 04., 21:02
A Fürdő utcában nehéz közlekedni a kátyúk miatt
A hideg és a hó még megmaradt, az utakon azonban egyre több gödör figyelmeztet a tél rongálásaira. A csíkszeredai utcák aszfaltburkolatán sok helyen kátyúkká szélesedtek a repedések, kisebb lyukak, amelyek helyenként kellemetlen akadályt, csapdát jelentenek az óvatlan autóvezetőknek.
Mint Szőke Domokos alpolgármestertől megtudtuk, az elmúlt időszakban a hideg aszfalt hiánya miatt sem dolgoztak az utakon levő gödrök betömésével. „Év elején szerződtünk egy céggel a hideg aszfalt biztosítására, a leszállított mennyiség elfogyott, és utána csak ígéreteket kaptunk. A héten ez megoldódik, és folytatjuk a hideg aszfalttal történő útjavításokat, ahol erre szükség van” – mondta kérdésünkre Szőke Domokos.
Főként azokon a szakaszokon lehetséges a hideg aszfaltos javítás, ahol kisebb, és kevesebb számú gödör jelent meg, máshol meg kell várni az idő felmelegedését, és a meleg aszfaltot. Ilyen például a Fürdő utca is, amely akadálypályához hasonlít, és ahol nem kis teljesítmény végigautózni. Mint megtudtuk, ott egyelőre nem várható nagyobb méretű felújítás, mert először a vízhálózatot kell kicserélni a csíki településeket érintő, a Harvíz Rt. részvételével zajló uniós projekt keretében. Addig is javításokra, kátyúzásra van lehetőség, de csak meleg aszfalt felhasználásával.
A napokban szintén hideg aszfalttal javították az országos útügynek átadott Taploca utcai szakaszt, illetve a Rét utcát is egy megbízott cég alkalmazottai.
További munkálatok, több utcában
Idén is több csíkszeredai utcában tervezik az elkezdett aszfaltozások folytatását. Ilyen a Taploca utcának a templomtól a város végi útkereszteződésig terjedő szakasza, ahol az esővízcsatornát, járdát, kerékpárutat alakítanak ki, illetve felújítják a közvilágítást.
„Mi ezt már a tavaly szerettük volna megtenni. Azért húzódott ennyit, mert ez az útszakasz át van adva az országos útügynek, és meg kellett szerezni a szükséges jóváhagyásokat a munkálatokhoz. Mi arra számítunk, hogy ennek a szakasznak az aszfaltozását az országos útügy végzi el, a többi munkát pedig a város” – mondta az alpolgármester. Új burkolat lesz a Hunyadi János utcának a Szék útjához csatlakozó szakaszán, a Szentkirály utcában, de aszfaltoznak a Hóvirág, Bolyai és Jegenye utcákban is, valamint a Kossuth Lajos utcában a vasútállomáshoz közeli szökőkút környékén. A Vár téren a körforgalomnál, illetve a Somlyó utcában a bekötő utakon is aszfaltoznak, valamint Zsögödfürdőn, az Olt-hídtól a Brassói útig tartó útszakaszon.
A csíkszeredai katonai alakulat 4,5 hektáron építkezik katonák táborozásának és kiképzésének biztosítására. A szécsenyi gyakorlótér közelében többfunkciós konténerek kihelyezését tervezik, az ehhez szükséges tereprendezés már zajlik.
Nem szokványos évad előtt áll a Csíki Játékszín, mivel felújítás alatt áll székhelyük, a Városi Művelődési Ház. Az idei évad első előadása a Törtfehér című lesz, amelyet a Művészetek Házának alagsorában, az Antdergroundban mutatnak be csütörtökön este.
Aszfaltozási munkálatok miatt nem lehet behajtani a csíkszeredai Brassói útról a Baromtér utcába a vasúti aluljárón keresztül.
Igazán kifejező az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd reggeli hőtérképe, amely a legalacsonyabb hőmérsékleti értékeket mutatja szeptember 23-ra virradóan.
Nemsokára végez a kivitelező a csíkszeredai Kossuth Lajos utca mindkét oldalán az útburkolat és a parkolók felújításával, de utána is lesznek még forgalmi akadályok. Járdafelújítás csak egy szakaszon történik.
Negyvenöt kilométernyi bicikliút épül az Olt-folyó mentén a gát tetején Madéfalvától Tusnád községig 26,9 millió lejből. A munkálatokhoz hozzáfogtak, a gyepréteget gyalulják a majdani bicikliút alcsíki részén.
Negyedik alkalommal várja a csíkszeredai pedagógusok jelentkezését az a mentálhigiénés program, amelynek célja fejleszteni a pedagógusok hivatásbeli énképét, erősíteni megküzdőképességüket és új, támogató módszerekkel gazdagítani munkájukat.
Egy telefonos csaló rendőrtisztnek adva ki magát próbált hozzáférni egy csíkszeredai férfi banki adataihoz. Azt állította, hogy valaki 50 ezer lejes hitelt akar felvenni a férfi nevében. Vigyázat, átverés – figyelmeztetett a csíkszeredai lakó.
Fiatal férfit vettek őrizetbe csütörtökön betöréses rablás megalapozott gyanújával Maroshévízen.
Egyelőre szünetel a munka a csíkszeredai hulladékudvar kialakításánál. Az alap már elkészült, de a tárolókonténerekre még várni kell, ugyanis azok beszerzését a környezetvédelmi minisztérium országos szinten bonyolítja.
szóljon hozzá!