Fotó: Olvasónk
Egy juhait terelő fiatal nőre támadt egy medve szerdán délelőtt Abásfalván, információink szerint az áldozat nincs életveszélyben. A nyájat őrző kutyák védték meg az áldozatot.
2024. november 13., 11:502024. november 13., 11:50
2024. november 13., 12:032024. november 13., 12:03
Juhait terelte egy hölgy Abásfalvától nagyjából háromszáz méterre, amikor egy medve bukkant elő a fák közül és rátámadt az áldozatra – tudtuk meg Jakab Attila homoródszentmártoni polgármestertől, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület elnökétől. A támadás délelőtt fél tízkor történhetett. Mint mondta,
Az áldozatot kórházba szállították. A helyszínre siettek a hatóságok és a vadásztársulat munkatársai is, viszont nem találták meg a nőre támadó nagyvadat.
A homoródszentmártoni polgármestertől megtudtuk, hogy már kiadta a kilövési parancsot az agresszív medvére, így a vadászok tovább fognak kutatni az érintett területen. Jakab Attila azt is elmondta, hogy a támadó medvét a juhászkutyák űzték el.
Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városi kórház szóvivője megerősítette a Székelyhonnak, hogy
Mint mondta, a szakemberek jelenleg is vizsgálják az áldozat sérüléseit. A nő jobb kezével védekezett, így előfordulhat, hogy eltörött a könyöke.
Halálra gázolt a vonat kedd este egy 67 éves nőt a Szeben megyei Mikeszászán (Micăsasa) – közölte a megyei rendőrség.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) kedden kijelentette, hogy a kormánynak a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát és a nyugdíjak összegét módosító intézkedéstervezetei alkotmányellenesek.
A tanügyi szakszervezetek képviselői Daniel David oktatási miniszter lemondását követelik, és bejelentették, hogy szerdától kezdődően sztrájkőrséget fognak állni a tanügyminisztérium előtt.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) másofokú árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden Beszterce-Naszód, Brassó, Buzău, Hargita, Kovászna, Maros, Prahova és Szeben megyei folyókra.
Hargita Megye Tanácsa három épületének felújítására az önrész biztosítására kénytelen 35 millió lejes hitelhez folyamodni a megyei önkormányzat. Többek között erről döntöttek júliusi ülésükön.
A marosvásárhelyi közszállítási vállalat járatait már a Google-térképen is követni lehet.
Maros megye több településén, valamint Marosvásárhelyen is károkat okozott a kedd délutáni vihar.
A medve etetése minden alkalommal egy meghívást jelent a nagyvadnak az emberi településre, ugyanakkor az állatnak egy halálos ítéletet: előbb-utóbb ugyanis ki kell majd lőni – hívta fel a figyelmet a Kovászna megye prefektusa.
További 100 katonai tűzoltót vezényelt ki kedden a Neamț és Suceava megye árvíz sújtotta területeire a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Ilie Bolojan kormányfő kedden bejelentette, hogy egy új miniszterelnök-helyettes kinevezéséig ideiglenesen átveszi az állami vállalatok reformjával kapcsolatos feladatokat.
szóljon hozzá!