
Fotó: László Ildikó
Aszfaltozás kezdődik hétfőn Székelyudvarhely Felsőboldogfalva felöli kijáratánál a II. Rákóczi Ferenc utcában – a csütörtökig tartó munkálatok délután négy és este tíz óra között zajlanak. Noha nem zárják le teljesen az utat, a polgármesteri hivatal szerint ebben az időszakban érdemes Farcád irányába kerülni autóval.
2023. május 22., 14:232023. május 22., 14:23
Komoly szervezést igényelt a kivitelező részéről – gépeket a helyszínre vinni, munkásokat odavezényelni stb. –, mégis sikerült megoldani, hogy
– tudtuk meg Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivőjétől. Mint mondta, ezzel az a céljuk, hogy a lehető legkevesebb kellemetlenséget okozzanak az autósoknak, illetve a környéken élőknek.
Az is kiderült, hogy a helyszínen
ám a szóvivő szerint így is érdemes a 137C megyei, illetve a 33-as községi utat használva elkerülni a munkálatokat, ahol ellenkező esetben forgalmi dugók alakulhatnak ki.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
3 hozzászólás