
Fotó: Veres Nándor
Instabil idő lesz az ortodox húsvét hosszú hétvégéjén, az ország déli és keleti régióiban az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz, északon, nyugaton és az ország középső régióiban viharokra számíthatunk – közölte pénteken az Agerpres hírügynökség megkeresésére az országos meteorológiai szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Raul Ilea.
2023. április 14., 16:372023. április 14., 16:37
2023. április 14., 16:422023. április 14., 16:42
A szakértő szerint szombatra virradóan Erdély keleti részén lesz a leghidegebb, mínusz 1 Celsius-fok, míg a tengerparton a legenyhébb, 11 fokos a levegő hőmérséklete.
Az országban a szombati maximális hőmérsékleti értékek 12 és 22 fok, a minimumok mínusz 1 és 11 fok között alakulnak.
Vasárnap az időszaknak megfelelő időjárás várható, 13 és 22 fok közötti nappali, illetve 5 és 10 fok közötti éjszakai hőmérsékletekkel. A legmelegebb északnyugaton lesz, de később ugyanitt, illetve az ország északi, nyugati és középső régióiban légköri instabilitás áll be, amely éjszakára a többi régióra is kiterjedhet.
Hétfőn és kedden marad az instabil idő, a sokévi átlagnak megfelelő hőmérsékleti értékekkel – mondta még a meteorológus.
A kötelező magánnyugdíjalapban összegyűlt pénz 30 százalékát adják ki egyben, 70 százalékát pedig havi lebontásban. A havonta történő kifizetést a szociális minimálnyugdíjhoz viszonyítják, ami most 1281 lej.
Öt fiatal jelentkezett arra, hogy visszaszerezze a keresztet a Duna jeges vizéből, azonban végül csak hárman ugrottak a folyóba Giurgiuban vízkeresztkor. A románok úgy tartják, hogy aki elsőként éri el a keresztet, egész évben szerencse kíséri.
Több autóban is kárt tett a tetőről lezúduló hó Gyulafehérváron. Az eset kapcsán óvatosságra hívja fel a járműtulajdonosok és gyalogosok figyelmét a helyi önkormányzat.
Eseménydús napokon vannak túl, és azokra is számítanak a Hargita és Maros megyei hegyimentők. Tapasztalataik szerint a balesetek többsége a sí- és szánkópályákon történik, de a hegyekben várható további havazás miatt a túrázóknak is résen kell lenni.
Két felnőttet és négy gyermeket vittek kórházba, miután autójukkal a jeges Beszterce-folyó medrébe zuhantak Dornavátrán.
A csendőrség kedden közölte, hogy hamisak azok a közösségi médiában terjedő képek, amelyeken állítólagos román csendőrök láthatók, amint egy épületben járólapot raknak le.
A közmédia mindenki számára ingyenesen elérhetővé teszi a Nemzeti Sport archív tartalmait – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
A romániai polgárok több mint kétharmada (68 százaléka) támogatná az ukrajnai béke megkötését az Egyesült Államok által szabott feltételek mellett – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásából.
Lezuhant kedden Aradon egy tízemeletes tömbház tetejéről két férfi. A tragédia a Romanilor sugárúton történt.
Meghalt Tarr Béla filmrendező kedden – közölte az MTI-vel Fliegauf Bence rendező a család nevében.
szóljon hozzá!