
Székelyudvarhely madártávlatból. A város bethlenfalvi része lakóinak kijutott a hangos zenéből az elmúlt napokban. Képünk illusztráció
Fotó: Mihály Csaba
Két napja folyamatosan hangos, éjszakába nyúló zenebona zavarja a székelyudvarhelyi lakókat elsősorban a Bethlen-negyedi, kadicsfalvi és bethlenfalvi részén. Mint kiderült, egy roma személy hunyt el, és őt búcsúztatta egy 150-200 fős társaság. A rendőrök számos alkalommal jártak már a helyszínen.
2024. augusztus 24., 17:272024. augusztus 24., 17:27
2024. augusztus 24., 19:142024. augusztus 24., 19:14
Csütörtök óta minden éjszaka hangos zene, éneklés, olykor pedig jajveszékelés hallatszik Bethlenfalváról, ami a felső Bethlen-negyedi és a kadicsfalvi lakókat is zavarja. Senki sem érti mi történhetett, Facebook-csoportokban érdeklődnek az okokról a környéken lakók.
A helyi rendőrség munkatársaitól megtudtuk, hogy számos bejelentés érkezett a 112-es segélyhívó számra az éjszakai hangoskodás miatt. Megtudtuk, hogy
Ez minden jel szerint éjszakába nyúló hangos zenével járt.
Ezzel azonban csak rövid időre oldották meg a helyzetet. Mint kiderült, az elhunyt férfi temetése szombat délután öt órakor kezdődött a szombatfalvi ökumenikus temetőben, ahová a helyi- és állami rendőrök is kivonultak a helyszín biztosítása érdekében.
A hatóságok egyébként készen állnak arra is, hogy valószínűleg szombaton éjjel is folytatódni fog a halottbúcsúztatás Bethlenfalván.
Mindent megtesznek, hogy ez mindenkinek a lehető legkevesebb kellemetlenséggel járjon.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
3 hozzászólás