Értékteremtő munkájáért kapott Hargita Megyéért díjat Fazakas Szabolcs, a Székelyföldi Legendárium megálmodója

•  Fotó: Fülöp-Székely Botond

Fotó: Fülöp-Székely Botond

Fazakas Szabolcs, a Székelyföldi Legendárium megálmodója vehette át csütörtökön Székelyudvarhelyen Hargita Megye Tanácsának legrangosabb elismerését, a Hargita Megyéért Díjat. Értékmentő és értékteremtő munkájáért jutalmazták.

Fülöp-Székely Botond

2023. május 18., 16:352023. május 18., 16:35

„A Hargita Megyéért Díj átadásával olyan embereknek köszönjük meg a tevékenységüket, akik azt tették fel maguknak kérdésként, hogy mit tehetnek ők a szűkebb és tágabb közösségeinkért. Mindemellett olyan értéket teremtettek és teremtenek, ami nem csak számukra, hanem egész közösségünk számára hasznot és gazdagságot jelent.

Idézet
Olyan értékekről van szó, amelyek a jelenben fogalmazódnak meg, de nincsenek időkorlátokhoz kötve”

– mondta el az eseményen Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának alelnöke. Elmondása szerint

a díjazással azt üzenik a nagyvilágnak, hogy itt van az a hely, ahol meg lehet pihenni, ahol értéket lehet teremteni, erőt lehet teremteni és fel lehet készülni a további „utazásra.”

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke rámutatott, hogy a díjazott Fazakas Szabolcs személyében talán Hargita megye egyik legeredményesebb nagykövetéről van szó, aki

tevékenysége által messzire vitte a térség hírnevét.

Szerinte, ha a díjazás által a magyarellenes üzeneteket közvetítőkkel is sikerül megértetnünk, hogy mi értéket jelentünk az országban, akkor sokkal jobb társadalomban fogunk élni.

•  Fotó: Fülöp-Székely Botond Galéria

Fotó: Fülöp-Székely Botond

Az ötlettől a megvalósításig

Fazakas laudációját Bíró Barna Botond olvasta fel, kiemelve, hogy a díjazott összegyűjtötte a környékbeli legendáinkat, amelyeket előbb kiadványban, majd nemzetközi szinten is elismert rajzfilmsorozatban foglalt össze. Szintén fontosnak tartotta a Szejkefürdőn kifejtett munkáját, ott ugyanis egyebek mellett

létrehozta az Orbán Balázs Múzeumot, illetve a Mini Erdély Parkot.

•  Fotó: Fülöp-Székely Botond Galéria

Fotó: Fülöp-Székely Botond

„Aki megismeri (Fazakas Szabolcsot, szerk. megj.), már az első beszélgetéskor megállapíthatja, hogy tele van jobbnál jobb ötletekkel, foglalkoztatja a múltunk, valamint az őseink által hátrahagyott örökségnek a megértése, és a továbbadásának a fontossága, mint jövőt formáló és segítő feladat. (…)

Idézet
Tíz perc vele való beszélgetés ad száz jó ötletet”

– fogalmazott Bíró, hangsúlyozva, hogy Fazakas sokszor a lehetetlennek látszó ötletek megvalósítására is képes. Példaként hozta fel, hogy ma a Legendárium-rajzfilmsorozatával mutathatjuk be a gyerekeknek, hogy mit jelent székelynek lenni.

Fazakas Szabolcs a díj átvételét követően köszönetet mondott az elismerésért a megyei tanácsnak, valamint a szintén jelenlévő édesanyjának, amiért felnevelte és segítette őt. Hálás ugyanakkor a vele együtt dolgozó csapatnak is, akik a közös munka során mindig „kitartottak az álmai mellett.” Hangsúlyozta: folytatni fogja a munkát, már újabb fejlesztéseik is tervben vannak a Szejkefürdőn.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 02., hétfő

Hétfő reggeli jelentés: nincsenek új beomlások Parajdon, de a korábbiak növekedtek

Önkéntesek százai segítettek a hatóságoknak vasárnap este Parajdon azoknak az ideiglenes védőgátaknak a megépítésében, amelyek a régi bányarész tetejének beomlása esetén keletkező árhullámtól hivatottak megvédeni a környékbeli házakat.

Hétfő reggeli jelentés: nincsenek új beomlások Parajdon, de a korábbiak növekedtek
2025. június 02., hétfő

Újabb házkutatási nagyüzemet indítottak a hatóságok

Országos szintű razziát indított hétfőn a román rendőrség és az ügyészség különböző gazdasági és jogi bűncselekmények visszaszorítására. A Jupiter nevű művelet keretében több mint kétszáz házkutatást tartanak, számos megyét és ügytípust érintve.

Újabb házkutatási nagyüzemet indítottak a hatóságok
2025. június 02., hétfő

Egy fiatalember meghalt, két másik súlyosan megsérült egy balesetben – videóval

Egy 19 éves fiatalember meghalt, két másik pedig súlyosan megsérült egy közúti balesetben vasárnap éjjel Beszterce-Naszód megyében.

Egy fiatalember meghalt, két másik súlyosan megsérült egy balesetben – videóval
2025. június 01., vasárnap

Vidéki fóliasátrak: zöldségtermesztés saját erőből

A háztáji zöldségtermesztés új lendületet kapott az utóbbi években. Egyre több család próbál kisebb fóliasátrakban saját fogyasztásra termelni.

Vidéki fóliasátrak: zöldségtermesztés saját erőből
2025. június 01., vasárnap

Két lőfegyver is volt a 23 éves nőt meggyilkoló férfinél

Az Ilfov megyei rendőrség vezetője, Mădălina Moșoiu arról tájékoztatott, hogy a szombat este a Ștefăneștii de Jos község egyik utcáján gyilkosságot elkövető férfinél két lőfegyver is volt, és az egyikkel öngyilkosságot követett el tette után.

Két lőfegyver is volt a 23 éves nőt meggyilkoló férfinél
2025. június 01., vasárnap

Autós üldözés után kapták el a férfit, aki állítólag tízmillió lejt lopott a Román Postától

Közel tízmillió lejt találtak egy furgonban, amelyet autós üldözés után sikerült megállítaniuk a rendőröknek Temesvár egyik utcáján szombaton. A pénz vélhetően a Román Posta temesvári központi székhelyén történt lopásból származik.

Autós üldözés után kapták el a férfit, aki állítólag tízmillió lejt lopott a Román Postától
2025. június 01., vasárnap

Predoiu a nyílt utcai gyilkosságról: meg kell szigorítani a törvényeket a családon belüli erőszak áldozatainak védelmében

Cătălin Predoiu ügyvivő kormányfő és belügyminiszter vasárnap „undorítónak és felháborítónak” nevezte az Ilfov megyei Ștefăneștii de Jos település Cosmopolis lakónegyedében történt gyilkosságot.

Predoiu a nyílt utcai gyilkosságról: meg kell szigorítani a törvényeket a családon belüli erőszak áldozatainak védelmében
2025. június 01., vasárnap

Felhőszakadásokra és heves szélre lehet számítani vasárnap estig több megyében

Az ország 16 megyéjét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Felhőszakadásokra és heves szélre lehet számítani vasárnap estig több megyében