
Fotó: Boda L. Gergely
Noha a városnapok programjában is csak egyetlen sort írtak róla: Salvador Dali-kiállítás megnyitója a Várban, és utána sem mondott senki semmi többet, mégis eredeti Dali-alkotások vannak „elrejtve” Marosvásárhelyen.
2017. május 28., 12:162017. május 28., 12:16
A programfüzetben megjelölt helyszínen, a Szűcsök bástyájában (a vártemplom felőli bejárat közvetlen közelében) pénteken délelőtt csak a biztonsági őr volt és a 18 Salvador Dali-alkotás.
Fotó: Boda L. Gergely
Horses and Kings (Lovak és Királyok) címet viseli a tárlat, a kisméretű eredeti litográfiákról sem szórólap, sem magyarázó felirat nincs. A különböző történelmi korokban, ismert történetek szereplőiként ábrázolt lovak között van unikornis, illetve ott van a halál lova és a Don Quijotéból ismert jószág is. Érdemes többször is körbejárni a kiállítást, időt szánni a képekre, hiszen
Fotó: Boda L. Gergely
Jó hír, hogy bár így elrejtették, a Dali-kiállítás június 24-ig látogatható. Időpont nincs kifüggesztve, korábban az ottani tárlatok naponta 10 és 18 óra között voltak nyitva.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!