Fotó: Kristó Róbert
A tervek módosításával az eredetihez leginkább hasonló módon építik újra Hargitafürdőn a 23-as villaként is ismert egykori magyar honvédségi épületet.
2011. március 11., 12:282011. március 11., 12:28
2011. március 12., 20:372011. március 12., 20:37
A lebontott részt az eredeti állapotnak megfelelően építik újra
Hargita megyében összesen négy hegyimentőbázist hoz létre a megyei önkormányzat sikeres pályázata nyomán, A hegyi turizmus korszerűsítése Hargita megyében című projekt keretében, amelyet a Regionális Operatív Program támogat. Ezek egyike a hargitafürdői volt magyar honvédségi épület is, amelyet átépítenek.
A felső két szintet gombásodás miatt kellett lebontani, a szakértői vizsgálatok szerint a fát megtámadó gomba másképp nem semlegesíthető. A bontás tavaly ősszel megtörtént, az akkor bemutatott tervek szerint a felső szintet újraépítik.
Mint a pénteki tanácsülésen Borboly Csaba elnök elmondta, a tervek időközben módosultak, mivel sok visszajelzés érkezett a lakosság részéről, többen kérték, hogy az épületet az eredeti formájában állítsák helyre, ne úgy, ahogy a korábbi tulajdonos, a bányavállalat hagyta. A tervek módosítása megtörtént a rendelkezésre álló fotók és leírások alapján, ezt a módosítást a projekt támogatói is elfogadták – jelentette be az elnök. Ennek megfelelően az önkormányzat is megszavazta a tervezett változtatásokat.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
A városvezetés nem tervez lépéseket a provokatív, nacionalista plakátok ügyében Csíkszeredában. Az alpolgármester szerint nem tudni, ki áll az üzenetek mögött, de ez a kampányidőszak realitása, és talán ennél rosszabbra is számítani lehet a jövőben.
Tavaly kezdődött, idén befejeződik a községi utak jelentős részének korszerűsítése Csíkszentléleken. Az aszfaltozáson túl is van tennivaló, a gázhálózatot ugyanis ki kell terjeszteni a község két településére, ez viszont jelentős önrészt követel.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Egy ölelés, egy mosoly címmel indít fejlesztő projektet május 22-én a Hargita megyei Vöröskereszt Csíkszeredában, elsősorban Down-szindrómás gyermekeknek és fiataloknak, valamint szüleiknek. Még tíz érintett számára van hely a programban.
Idén befejeződik Csíkmadarason a községi utcák felújítása, valamint a Zetelaka felé vezető erdei út korszerűsítése is. Utóbbi munkálathoz jelentős önrésszel kell hozzájárulnia az önkormányzatnak, amelyet hitelfelvétel nélkül nem tudnak biztosítani.
Tavalyihoz hasonló költségvetéssel, azaz idén is 12 millió lej körüli összeggel számol a csíkszeredai Goscom Rt. A távhőszolgáltató alig 1741 lakrésznek szolgáltat távhőt a városban.
Május utolsó hétfőjén kezdődik a beiratkozás a csíkszeredai bölcsődébe, a szükséges iratcsomót május 26–30. között nyújthatják be a szülők.
Az eredetileg kétsávosnak elképzelt nyugati elkerülőút csíkszeredai szakasza négysávos lesz, csak a Csíkrákosig tartó részén szűkül vissza kétsávosra. A beruházás egyik kihívása az érintett földterületek kisajátítása.
A fiatalok körében is menő részt venni a szavazáson és a közösségi oldalakon megmutatni a személyi igazolvány hátoldalát – vallotta egy csíkszeredai fiatal, aki elmondta, a szüleitől tanulta, hogy fontos kivenni a részünket a választásból.
szóljon hozzá!