Nagy füsttel járó erdőtűz keletkezett szombat délután a Székelyudvarhely melletti Rez-tetőn. A hatalmas füst a városból is látszik.
2022. március 19., 16:082022. március 19., 16:08
2022. március 19., 19:232022. március 19., 19:23
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Nagy füsttel járó erdőtűz keletkezett szombat délután a Székelyudvarhely melletti Rez-tetőn. A hatalmas füst a városból is látszik.
2022. március 19., 16:082022. március 19., 16:08
2022. március 19., 19:232022. március 19., 19:23
A tűz egy fenyves részen pusztított, a helyszínre a környékbeli hivatásos és önkéntes tűzoltók vonultak ki a lángok megfékezésére. A tűz nagy területen terjedt szét, és tett kárt az aljnövényzetben, de a területen található erdei fenyők egy részébe is belekapott.
A helyszínre kiszálló tűzoltók időközben megfékezték a lángok terjedését, de továbbra is zajlik az oltás.
Fotó: Fülöp-Székely Botond
László Szabolcs, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség vezetője elmondta, hogy őket is értesítették a tűzesetről és ki is szálltak a helyszínre. Információik szerint szándékosan raktak tüzet a helyszínen egyelőre ismeretlen elkövetők, azt még nem tudni miként terjedtek szét a lángok. Szemmel láthatón az aljnövényzetet emésztette fel a tűz, azt nem tudni, hogy mekkora kár keletkezett a fenyőfákban.
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Alina Ciobotariutól, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivőjétől megtudtuk, hogy a lángok mintegy 5-6 hektáron, az erdős részen terjedtek szét, amit sikerült megfékezni, de a tűzoltók estig az ellenőrzésük alatt tartják a helyszínt. A tűz keletkezésének oka nem tisztázott, a helyszínen levő hatóságiak feltételezése szerint azonban valaki felelőtlenül rakott tüzet a helyszínen és abból terjedtek szét a lángok.
Fotó: Fülöp-Székely Botond
A tűzoltóktól megtudtuk, hogy az oltást nehezítette a folyamatosan felerősödő szél is, emellett azt is elmondták, hogy a tűz miatt az erdős részben is kár keletkezett, ennek mértékét a területen illetékes erdészet munkatársai fogják felmérni.
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
A szülőket árgus szemekkel figyelik az óvodások, kisiskolások, kamaszok, fiatalok, és másolják viselkedésüket. Nem szavainkkal, hanem tetteinkkel nevelünk – hívta fel a figyelmet Tapolyai Emőke klinikai és pasztorálpszichológus Marosvásárhelyen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint hamis az a George Simionnak tulajdonított levél, amelyik ezekben a napokban terjed a közösségi oldalakon.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
Telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnök szombat délután Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével. A magyar kormányfő erről a Facebook-oldalán számolt be.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!