Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Bár még sok minden nem végleges az idei, 31. sepsiszentgyörgyi városnapok programnaptárában, annyi biztos, hogy a rendezvénysorozatot április 23-28. között tartják, és azt is lehet már tudni, hogy a közkedvelt és bevált programok műsoron maradnak. Lesz azonban néhány jelentősebb változás is: a Székely Nemzeti Múzeum ismét rendezvényhelyszínként fog működni, a vásárosok a főtértől a dohánygyárig népesítik be a Kós Károly utcát és a hétvégén a főszínpadon a Csík zenekar Karácsony Jánossal, az LGT zenekar gitárosával együtt lép fel.
2024. február 14., 16:172024. február 14., 16:17
2024. február 14., 17:542024. február 14., 17:54
Az idei sepsiszentgyörgyi városnapokról Antal Árpád polgármester, Vargha Fruzsina alpolgármester, Knop Ildikó programkoordinátor és Erdély András, a Szent György napok szóvivője beszélt szerdán az eseményt beharangozó sajtótájékoztatón.
– fogalmazott Antal Árpád polgármester, ezért már most időszerű feljegyezni a naptárba annak időpontját.
Így a kulturális hét április 22-én rajtol a Tamási Áron Színház bemutató előadásával, és 26-ig, péntekig tart. A szokásos „nyitó” hangverseny sem marad el, de kedden már nem nyitányként, hanem ünnepi klasszikus zenei koncertként szerepel a naptárban és a megszokott módon helyi zenészek, előadók és meghívott vendégek közös produkciója lesz – mondta Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere. Idén is több irodalmi programra várják az olvasó közönséget.
Knop Ildikó programkoordinátor: Már több mint 150 esemény biztos a rendezvénynaptárban és továbbiakkal kapcsolatban folynak az egyeztetések:
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Felszabadul a Mikó Imre utca a városnapokra, a vásárosok sátrait a Kós Károly utcán, a főtértől a dohánygyárig tartó szakaszon állítják fel, ily módon összekötve a fő rendezvényhelyszínt (a főteret) valamint az ifjúsági udvart, a dohánygyárat. A szervezők erre az útvonalra igyekeztek minél több programszervező partnert találni, hogy élettel teljen meg ez a sétány is.
Az ifjúsági udvar szervezőcsapata jövő héttől további tagokat toboroz soraiba, de önkénteseket is várnak.
A közösségi színpad a megszokott helyén marad, a Kónya Ádám Művelődési Ház udvarán, avagy az 56-os emlékparkban, itt az amatőr művészek és iskolás csoportok lépnek fel.
A jól bevált programokat – mint például a népszerű utcazene-fesztivált – idén sem kell majd hiányolni, még ha esetleg más helyszínen is kerül sor rájuk – mondta Knop Ildikó, aki évek óta a Szent György-napok főszervezője, programkoordinátora, és aki a hétvége két nagy sztárfellépőjét is bejelentette:
Fotó: Jakab Ádám
Bár a környezettudatosság szempontját korábban is szem előtt tartották a szervezők, idén azt az ambiciózus célt tűzték ki, hogy a keletkező szemét szokásos mennyiségét legalább 60 százalékkal csökkentik, így
A vásárosok jelentkezését április 7-ig várják, a közösségi színpadi megjelenésre pályázók március 22-ig jelezhetik részvételi szándékukat, az ifjúsági udvar fellépői pedig február 19-től március 18-ig jelentkezhetnek. Ugyanoda a leendő önkénteseket március 10-ig várják.
Fotó: Facebook/Szent György Napok
Minden érdeklődő megkeresheti a neki szóló bejelentkezési űrlapot a szentgyorgynapok.ro oldalon, illetve mindenki más is informálódhat a legfrissebb hírekről. Azokról azonban még jövőbeni sajtótájékoztatókon is beszélnek majd a szervezők, most ugyanis még sok programmal, helyszínnel kapcsolatban folynak az egyeztetések.
Annyi biztos, hogy legkevesebb 150 rendezvény közül lehet majd válogatni – mondta még Knop Ildikó.
Szeptembertől ötállomásos koncertsorozattal várja a látogatókat Sóvidék, amelynek célja, hogy új lendületet adjon a térség turizmusának, erősítse a helyi kulturális életet, és meghosszabbítsa az idegenforgalmi szezont.
Tavaly az előző évhez képest 40,2 százalékkal több számítógépes csalást jelentettek Romániában, míg a malware-támadások száma 286,8 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismertetett jelentéséből.
Hároméves gyermek vesztette életét, hat ember pedig megsérült és kórházba vitték őket egy szerdai baleset következtében az Olt-völgyében.
Augusztus 18. és 24. között 3850 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 87,2 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte szerdán az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Lángokba borult hétfőre virradóra a szentkatolnai Kertész Benedek és Kertész István gazdasága: a tűz 40 ezer eurónyi kárt okozott, de a gazdálkodóknak „nincs idejük könnyezni”, hiszen az állatok ma is éhesek, a pityókát pedig fel kell szedni.
A korábban sok többletórával rendelkező pedagógusok, a kisebbségi tannyelvű oktatásban dolgozó alsó tagozatos tanítók és az étkezési pótlékot, vakációs utalványt elveszítő oktatók járnak a legrosszabbul a megszorító intézkedések miatt az ágazatban.
Bocsárdi László alapította a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színházat. Innen költözött Sepsiszentgyörgyre, hogy a Tamási Áron Színházat is meghatározó módon alakítsa. Újabb rendezésével egy koprodukcióban készülő előadás jelent újabb köteléket.
Idén is kaphatnak vakációs utalványokat a tanügyi alkalmazottak – írja elő egy miniszteri rendelet.
Sebastian Popescu, a 2025-ös elnökválasztás volt jelöltje hatvan napra bírósági felügyelet alá került, és eljárás indult ellene kiskorúak szexuális megrontása miatt.
A pénzügyminisztérium új tervezete szerint a korlátolt felelősségű társaságok (kft-k) minimális törzstőkéjének összegét a vállalkozás mérete szabná meg; a 395 ezer lejnél kisebb bevételű cégek esetében a javasolt minimális alaptőke 500 lej lenne.
szóljon hozzá!