
A Survivor gyémánt minősítést kapott
Fotó: Step Dance Sportklub
Zsinórban harmadszor „hozta el” a fődíjat a debreceni Az Év Tánca nemzetközi versenyről a gyergyószentmiklósi Step Dance Sportklub. Idén személyes jelenlét helyett beküldött videók alapján – 150 produkció közül – értékelt a szakmai zsűri. A Step Dance Sportklub két produkcióval nevezett, az egyik aranyérmes lett, a másikat gyémánt minősítéssel jutalmazták, és a fődíjat is ők kapták.
2021. április 27., 17:122021. április 27., 17:12
2021. április 27., 17:142021. április 27., 17:14
A járványhelyzet lelassította, időszakosan megállította a tevékenységeket az élet szinte minden területén, így a tavaly bevezetett korlátozások a Step Dance Sportklub aktivitását is visszafogták. Amint az edzéseket és a csoportos foglalkozásokat újra lehetett kezdeni, a táncklub oktatói és a táncosok is újult erővel, lendülettel vetették bele magukat a munkába.
– mondta Páll Gabriella táncoktató, a Step Dance Sportklub koreográfusa.
2018-ban és 2019-ben személyes részvétel mellett nyerték el a bemutatott produkcióval a verseny fődíját. 2020-ban a pandémia miatt elmaradt a rendezvény, 2021-ben viszont a versenyszervezők videókat kértek, és a szakmai zsűri azok alapján értékelt. A gyergyószentmiklósiak az utolsó percben döntötték el, hogy idén is megmérettetik magukat.
„Csütörtök este szóltam a lányoknak, hogy valójában a lehetetlent készülünk megvalósítani, mert nem volt kész versenykoreográfiánk, a sokéves tapasztalatra alapozva, a gyerekek kitartó munkájának és hozzáállásának köszönhetően másnap reggel tíztől estig összeraktuk a táncokat. Nem volt kötelező senkinek jönni, de aki bevállalta, komolyan dolgozott” – magyarázta a táncoktató.
A Sacrifice produkciót aranyéremmel díjazták
Fotó: Step Dance Sportklub
Egy nap alatt a koreográfia kidolgozása mellett a díszletet, jelmezt, sminket és filmezést is meg tudta oldani párjával, Páll Istvánnal, és beneveztek a Sacrifice és a Survivor című táncokkal. A zsűri értékelését, az eredményhirdetést is együtt izgulták végig a táncteremben vasárnap.
„Tartottam ettől az értékeléstől, mert másképp lehet bemutatni egy versenyszámot élőben és másként adhatja vissza azt egy videó. Nagy örömünkre
Reméltük, hogy idén is elhozhatjuk a verseny fődíját, de bennünk volt a félsz is, hogy mi van, ha nem sikerül megismételni ezt a bravúrt. Az eredményhirdetést végigizgulva, a végén hirdették ki a 150 produkció közül az abszolút győztest. Üdvrivalgásba törtünk ki, amikor a Step Dance Sportklub nevét mondták ki” – részletezte Páll Gabriella.
Nem kis munka, erőfeszítés, anyagi ráfordítás és sokszor lemondás az ára ennek az eredménynek, de megéri. Amellett, hogy nemzetközi szinten is hírnevet szerez a tánciskola, egymás között a diákokra is ösztönzőleg hat a díjat nyert csoport eredménye, az, hogy egymás sikerének együtt tudnak örülni – fogalmazott a táncoktató. Az, hogy most harmadjára hozzák el a fődíjat, elismerés és megerősítés számukra. Cél, hogy minél többen megismerjék a Step Dance Sportklubot, ezért a gálaműsorok mellett újabb versenyekre is készülnek.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!