Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Assisi Szent Ferenc 800 évvel ezelőtt berendezett betlehemesének példájára a Budapesti Nagycirkusz támogatásával útjára indult egy mobil betlehem, amely az Összetartozás Betlehemi Karavánja nevet viseli. Az összeállítás december 10-én Sepsiszentgyörgyről indult, naponta megtekinthető lesz Erdély és Magyarország különböző pontjain, végül december 23-án érkezik Budapestre, a nagycirkuszhoz.
2023. december 13., 10:542023. december 13., 10:54
A mobil betlehemmel útközben több helységben is megállnak, hogy minél több gyermekkel, fiatallal és Istent kereső emberrel találkozhassanak – fogalmaz Böjte Csaba Facebook-bejegyzésében, aki arról is beszámol, hogy
A csíksomlyói megálló után Gyergyószentmiklósra látogatnak a betlehemmel, azt követően pedig Parajdon, Marosvásárhelyen, Szászvárosban, Déván, Petrozsényben lesz megtekinthető a kezdeményezés, de Nagyszalonta, Nagyvárad, Székelyhíd, Debrecen, Miskolc, Jászapáti is szerepel az állomások listáján. Végül december 23-án 14 órakor Budapesten, a Fővárosi Nagycirkusz előtt fejeződik be a karaván útja.
Csíkszentimrei és szatmárnémeti diákok értek el első helyezést az Örökségünk őrei országos versenyen. A Hargita megyei csapat a Henter-kúriát népszerűsítették a helyi örökségek megőrzésében szerepet vállaló versenyen.
Leaszfaltozzák a csíkszeredai Olt és Sas utcákat idén. A város saját költségvetéséből 2,3 millió lejt biztosít az önkormányzat az ipari övezetben található kis utcák felújítására.
Nem hirdetett ítéletet a Maros Megyei Törvényszék szerdán a Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács alelnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőperben, ezt egy későbbi időpontra halasztották.
Fiatal tehetségek és a Csíki Kamarazenekar ad hangversenyt Csíkszeredában április 7-én, hétfőn. A koncerten megismerkedhet a közönség a bemutatkozásra váró, Nagy István Művészeti Középiskola diákjaival.
A legfőbb ügyészség vádat emelt szerdán Ion Iliescu exállamelnök és Petre Roman volt miniszterelnök ellen emberiesség elleni bűncselekmények miatt az 1990-es bányászjárás ügyében.
Hamarosan országszerte elérhetővé válik az új típusú személyazonossági igazolvány, amely elektronikusan is tárolja a személyes adatokat. Az új személyi elterjedésével fokozatosan az elektronikus egészségügyi kártyák is megszűnnek.
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
A Rétyi Nyír víkendtelepének közelében támadták meg a kutyák a félmaraton-futásra készülő amatőr futót, akit végül a kutyák gazdájának a megjelenése mentett meg a nagyobb bajtól – de két harapást így is elszenvedett.
Medvék járnak a marosvásárhelyi Somostető területén, a vadak különösen éjszaka merészkednek elő. Az esetről a Marosvásárhelyi Állatkert osztott meg vieófelvételt.
szóljon hozzá!