
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Info/Facebook
Két parkoló autót megrongált, majd egy oszlop kitörése után egy ház kerítésének csapódva állt meg egy autó Máréfalván vasárnapra virradóan – számol be keddi közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2018. augusztus 21., 14:582018. augusztus 21., 14:58
2018. augusztus 22., 09:532018. augusztus 22., 09:53
A székelyudvarhelyi rendőrkapitányságot a balesetet követő délután értesítették az ütközésről. Mint a hatóság vizsgálataiból kiderült, a 21 éves máréfalvi P. E. a túlzott sebesség miatt elvesztette uralmát a járműve fölött, amely áttért a menetirányával ellentétes közlekedési sávba, előbb oldalról nekicsapódva két parkoló járműnek, majd kitört egy oszlopot, végül pedig egy ház kerítésének ütközött.
A rendőrség tájékoztatása szerint az autó vezetője és három utasa elszaladt a helyszínről. Mint kiderült, a sofőr mellett egy 17 és egy 25 éves utas is könnyebb sérüléseket szenvedett, ezért gondatlanságból elkövetett testi sértés és baleset helyszínének elhagyása miatt indítanak eljárást.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
szóljon hozzá!