
Fotó: Hajnal Csilla
Elballagtak szombaton a marosvásárhelyi Művészeti Egyetem másodéves mesterképzősei, az alapképzésben részesült teatrológusai, rendezőszakosai és a zenetanári szakot végző diákok, valamint a régebbi mesterképzésben résztvevő, a beszéd és kommunikáció összefüggéseit, valamint a kortárs rendezőművészetet tanulmányozó hallgatók is. A ballagás meglepetés-mozzanataként az egyetem által alapított legmagasabb kitüntetéssel lepték meg az intézmény professzorát, Kovács Leventét (fotó).
2010. május 24., 15:152010. május 24., 15:15
2010. június 06., 16:512010. június 06., 16:51
Fotó: Hajnal Csilla
A ballagás csupán egy ünnepség, melyet akár minden héten meg lehetne rendezni, a lényeg az, hogy az egyetem ajtaja nyitva áll, és bármikor visszajöhetnek az elballagott diákok – mondta Gáspárik Attila, az egyetem rektora. Szombaton az utolsó „osztályfőnöki” óra után, 11 órakor kezdődött meg a Művészeti Egyetem immár hagyományos ballagási ünnepsége a Stúdió Színházban.
„Elnézést, bocsánat, sajnálom”
Fotó: Hajnal Csilla
Fotó: Hajnal Csilla
Ezúttal is jutott a rivaldafényből az öregdiákoknak
„Remélem, hogy 60 év múlva is itt lesznek a mostani végzősök, és ilyen taps fogadja őket, mint Lohinszky Lorándot” – fogalmazott a rektor. A színészpalánták, fiatal rendezők, zene szakosok és teatrológusok mellett az egyetem néhány öregdiákja is helyet foglalt a Stúdió Színház nézőterében. Az ünnepség főszereplőin – a ballagó fiatalokon – kívül a 30 és 50 éve végzett hallgatóknak ezúttal is jutott a „rivaldafényből”: ugyanis ezüst és arany diplomával díjazták őket. „Azt kívánom a fiatal színészeknek, hogy sokat dolgozzanak, és 50 év múlva ők is vegyék át az aranydiplomát” – mondta F. Bathó Ida, az egyetem „arany diplomása.”
Munkájának és csendes lázadásának köszönhetik
A ballagás meglepetés-mozzanatának számított az egyetem által alapított legmagasabb kitüntetés átadása, melyet elsőként Kovács Levente, az egyetem professzora kaphatott meg. A rendező, színész és pedagógus 47 éve tanít. Az intézmény szenátusa által titokban megszavazott díjat többek között az 1989 előtti munkásságával érdemelte ki – mondta Béres András, az egyetem elnöke, aki az ünnepségen vallotta be azt is, hogy az intézmény két fontos alapító okiratát – az intézmény alapokmányát és a szakok függetlenségét rögzítő alapokiratát – is Kovács Leventének köszönhetik, melyeket OláhTiborral közösen fogalmazott meg 1989-ben. „Munkájának és csendes lázadásának köszönhetjük, hogy fennmaradt ez az intézmény” – tette hozzá az elnök.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.